INFORMACJA O DODATKOWYCH ZAJĘCIACH WSPOMAGAJĄCYCH

DLA UCZNIÓW KLAS IV- VIII

W ROKU SZKOLNYM 20201-2022

informuję, że w okresie od 1 października do 22 grudnia 2021 r. w naszej szkole będą organizowane dodatkowe zajęcia wspomagające uczniów klas IV- VIII.

Celem zajęć wspomagających jest uzupełnianie braków,  pomoc w opanowaniu
i utrwalaniu wiadomości i umiejętności w związku z nauczaniem zdalnym z wybranych przedmiotów obowiązkowych.

• język polski
  • matematyka
  • język angielski
  • język niemiecki
  • historia
  • geografia
  • biologia
  • chemia
  • wychowanie fizyczne

warunki uczestnictwa:

• Udział ucznia w zajęciach jest dobrowolny, koniecznym warunkiem  uczestniczenia
    w nich jest złożenie  pisemnej deklaracji rodziców uczniów (druk deklaracji
    w załączeniu),
  • Deklaracja pisemna powinna być złożona do dnia 30.09.2021 r. bezpośrednio do rąk wychowawcy lub poprzez platformę Librus do wychowawcy klasy,
  • Zajęcia wspomagające z danego przedmiotu będą prowadzone  dla grup co najmniej 10 osobowych,
  • Zajęcia będą realizowane wyłącznie stacjonarnie, w szkole
  • Zajęcia wspomagające będą odbywały się po lekcjach ujętych w planie lekcji na rok 2021/2022
  • Godzina zajęć wspomagających trwa 45 minut,
  • Rozporządzenie dopuszcza tworzenie grup międzyoddziałowych.

Gorąco zachęcam uczniów do udziału w zajęciach!

Podstawa prawna: rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28.05.2021 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. z 2021 r. poz. 983)

Z poważaniem,
Ewa Derecka