KONSULTACJE Z RODZICAMI

 Dnia 25.10.2021 (poniedziałek) godz. 17.00 – 18.00 odbędą się konsultacje  wychowawców, nauczycieli z rodzicami uczniów w trybie ONLINE poprzez platformę Teams z uwagi na sytuację rozwojową ogniska zakażenia  koronawirusem SARS-CoV-2.

PROJEKT – LEPSZA SZKOŁA

W ramach projektu Lepsza Szkoła uczniowie klas 4-8 biorą udział w sesjach z plusem z przedmiotu MATEMATYKA. We wrześniu odbyła się I sesja.

Wynik szkoły na tle województwa i Polski

Średnie wyniki
KlasaŚredni wynik w szkoleŚredni wynik w województwieŚredni wynik w PolsceWynik szkoły w skali staninowej
IV
81%
75%74%wysoki
V
50%
42%40%wysoki
VI
34%
28%27%wysoki
VII
32%
28%27%wysoki
VIII
51%
34%32%najwyższy

Ślubowanie w klasach pierwszych

W naszej szkole odbyło się ślubowanie klas pierwszych. Piękne występy uczniów zachwyciły wszystkich zebranych. Doniosłym momentem był akt pasowania na ucznia, którego dokonała Dyrektor Szkoły. Pani Ewa Derecka. Wszystkim pierwszoklasistom serdecznie GRATULUJEMY!,

Przedstawienie poświęcone błogosławionemu Kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu

W piątek 8 października uczniowie kl VIIa i VIIIa pod opieką pani katechetki wystąpili w przedstawieniu poświęconym błogosławionemu Kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu. Chcieliśmy wspólnie uczcić, a jednocześnie bliżej poznać postać Prymasa Tysiąclecia. Młodzież przybliżyła nam Jego dzieciństwo, młodość, drogę do kapłaństwa, wielką troskę o Kościół, Ojczyznę, uwięzienie, zawierzenie Maryi i przyjaźń z Karolem Wojtyłą. Na koniec usłyszeliśmy piękne słowa Kardynała Wyszyńskiego budzące wiarę, nadzieję, miłość.

Warsztaty muzyczne w naszej szkole

30 września gościliśmy w naszej szkole Music Factory, tym razem pod hasłem „Muzyczny powrót z wakacji”. Radosny nastrój udzielił się małym i dużym uczestnikom. Już czekamy na następne spotkanie 28 października.

Ognisko w Leśniczówce

We wtorek 5 października kl.2b wybrała się na ognisko do pobliskiej leśniczówki. Pieczone kiełbaski, jabłka, grzanki i pianki smakowały wyśmienicie na świeżym powietrzu. Piękna pogoda sprzyjała zabawom i świetnej atmosferze. Chcielibyśmy tu jeszcze wrócić!

Wycieczka do Warszawy

30 września 2021 roku w czwartek klasa 3a i 3b wybrała się na wycieczkę do Warszawy. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od spaceru po PARKU ŁAZIENKOWSKIM. Widzieliśmy POMNIK CHOPINA, zrekonstruowany CADILLAC MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO, AMFITEATR, BIAŁY DOM, OGRÓD CHIŃSKI oraz dużo wiewiórek w parku podczas spaceru.

Drugim punktem wycieczki była wizyta w CENTRUM NAUKI KOPERNIK, gdzie dzieci przez dwie godziny za pomocą różnych doświadczeń odkrywały zjawiska rządzące otaczającym światem.

Widzieliśmy także PLAC ZAMKOWY, BARBAKAN, PAŁAC PREZYDENCKI, KOLUMNĘ ZYGMUNTA, ZAMEK KRÓLEWSKI, WARSZAWSKĄ SYRENKĘ.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA to święto, które zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki i związane jest z dniem urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży. Motywem przewodnim tego dnia jest – GŁOŚNE CZYTANIE!

29 września 2021 roku z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego czytania klasa 3 a została zaproszona do szkolnej biblioteki na głośne czytanie. Uczniowie wysłuchali w skupieniu książki pt. „Szewczyk Dratewka” Janiny Porazińskiej czytanej przez panią bibliotekarkę Zofię Prusicką.

Wycieczka do Nieborowa

Dzieci zwiedziły stajnie, karmiły konie i kuce oraz mogły czyścić zwierzęta. Kluczowym punktem programu była jazda konna. Dzieci również strzelały z łuku, jechały wozem traperskim oraz zabawnymi beczkami. Odwiedziły też wiejska chatę i gospodarstwo, gdzie mogły karmić zwierzęta, uczestniczyć w warsztatach folklorystycznych a nawet wypiekać ciasteczka. Podglądaliśmy również pracę kowala. Oczywiście nie zabrakło czasu na swobodne zabawy na świeżym powietrzu i ognisko z kiełbaskami.

Alpaki

20 września 2021 roku uczniowie klasy 3 a uczestniczyły w zajęciach podczas, których były prezentowane na świeżym powietrzu alpaki. Dzieci dowiedziały się różnych ciekawych rzeczy o zwierzętach, karmiły je, głaskały i robiły sobie zdjęcia.

Międzynarodowy Dzień Kropki

15 września 2021 roku klasa 3 a świętowała Międzynarodowy Dzień Kropki. Był to dzień kreatywności i zabawy. Uczniowie tego dnia wykonali prace plastyczne za pomocą kropek.

Wycieczka na Trzy Korony

Warsztaty kulinarne

10 września 2021 roku klasa II wybrała się na warsztaty kulinarne do pobliskiej pizzerii. Własnoręcznie wykonana wege pizza smakowała wyśmienicie.