Z okazji Dnia Ziemi, który jest obchodzony 22 kwietnia każdego roku, organizujemy wyzwanie dla wszystkich uczniów i ich rodzin pod nazwą EKO – CHALLENGE.

Wyzwanie polega na wybraniu w swojej okolicy lub innym miejscu na Ziemi terenu zaśmieconego, sfotografowanie go takim jakim go zastaliśmy, a następnie zrobienie zdjęć w trakcie sprzątania i jego efektów.
Każda rodzina we własnym zakresie organizuje sobie worki na śmieci i rękawiczki do sprzątania.
Uczeń, który wraz z rodziną posprząta najwięcej i udowodni to przesyłając nam zdjęcia z chellendżu wygra i otrzyma roślinę ozdobną, drzewko owocowe do wsadzenia w swoim ogrodzie.
Termin trwania wyzwania to trzy tygodnie począwszy od dnia 26 kwietnia 2021 r.

Zdjęcia zaangażowanych rodzin i efekty sprzątania opublikowane będą na stronie internetowej i Facebookowej szkoły.

Zachęcamy nie tylko ze względu na Dzień Ziemi i możliwość zdobycia nagrody, ale również dlatego, że jest to okazja do rodzinnego wyjścia z domu, zrobienia coś wspólnymi siłami dla Naszej Planety, która jest niszczona przez destrukcyjną działalność człowieka, a także pokazania postawy proekologicznej i tego, że los Ziemi nie jest nam obojętny i zależy nam na jej dobru.

RAZEM CHROŃMY ZIEMIĘ I NATURĘ, BO BEZ NASZEJ POMOCY I ZAANGAŻOWANIA GROZI NAM WYGINIĘCIE SPOWODOWANE KATASTROFĄ EKOLOGICZNĄ.
PAMIĘTAJMY- ZIEMIA TO NASZ DOM, DBAJMY O NIEGO.

Zdjęcia proszę przesyłać do 24 maja 2021 r. na wskazany adres mailowy m.lesniewska@justynow.edu.pl lub poprzez Platformę Teams do p. Moniki Leśniewskiej lub p. Justyny Urbańskiej – Janowskiej.

Liczymy na Wasze zaangażowanie i współpracę-
p. Monika Leśniewska i p.Justyna Urbańska – Janowska