Drodzy Rodzice, z wielką przyjemnością informujemy, że 19 kwietnia 2023 r. na świetlicy środowiskowej w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy z oddziałami przedszkolnymi w Justynowie zostały zorganizowane dla Państwa pociech warsztaty edukacyjne pod hasłem „Mój przyjaciel pies”. Zajęcia prowadziła doświadczona trenerka psów współpracująca z Fundacją Working Dogs: Monika Kuśmirek-Zyzik wraz z wolontariuszami fundacji. Podczas spotkania dzieci nauczyły się , jakich zasad należy przestrzegać w kontakcie z psem i czym jest bezpieczna zabawa. Poznały też psiaki. Dowiedziały się, w jaki sposób uczą się czworonogi, jakie mają potrzeby i jak ogromna odpowiedzialność wiąże się z faktem posiadania psa. Wszystko to oczywiście zgodnie z zasadą „nauka przez zabawę”.


Święta Wielkanocne zbliżają się do nas wielkimi krokami, dlatego też w naszej świetlicy środowiskowej zapanował klimat Wielkanocny. Wspólnie z dziećmi przygotowaliśmy warsztaty podczas, których dzieci z wychowawcami wykonały stroiki oraz ozdoby wielkanocne.

Dzieci jak zwykle wykazały się niezwykłą pomysłowością i zdolnościami manualnymi.

🐣