Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022

30.06.2022r. w naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele Rady Rodziców, ksiądz parafii Justynów, rodzice, nauczyciele oraz uczniowie. Dyrektor Ewa Derecka podziękowała za cały rok pracy uczniom, reprezentowanie szkoły w różnych konkursach, pracę w organizacjach młodzieżowych, nauczycielom za pracę dydaktyczną i wychowawczą.

« z 10 »

Dzień Rodziny 2022

03.06.2022r. na boisku szkolnym w naszej szkole odbył się Dzień Rodziny. Uroczystość rozpoczęła część artystyczna w wykonaniu nauczycieli- zaprezentowali przedstawienie na podstawie wiersza Jana Brzechwy „Na straganie”, następnie wystąpiły dzieci z przedszkola i kolejno z klas III z programem muzyczno-tanecznym.
Po części artystycznej odbyły się zawody sportowe z nagrodami, chętne dzieci mogły zaprezentować swoją sprawność fizyczną.
Na najmłodszych i trochę starszych czekały: dmuchańce, wóz oraz kład strażacki z OSP Justynów- z możliwością zwiedzania, loteria fantowa, malowanie twarzy, tatuaże, była również możliwość wykonania własnoręcznej biżuterii. Pokaz swoich umiejętności zaprezentowali piłkarze LZS Justynów oraz sekcja szkolna JUDO. Na koniec umiejętności taneczne zaprezentowała grupa taneczna Dance Studio Full Out.
Dla rodziców, ich pociech oraz wszystkich obecnych przygotowane były potrawy z grilla, napoje, pyszne ciasto oraz popcorn. 
Dzień ten był świetnym pomysłem na wspólne spędzenie czasu w miłej atmosferze przy pięknej pogodzie.
Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację i uświetnienie tego wydarzenia!

« z 113 »

Sportowy Dzień Dziecka

   1 czerwca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Sportu i Dzień Dziecka. Głównym celem było zachęcenie dzieci i młodzieży do aktywności ruchowej, integrowanie się klasy, kształtowanie zachowań prozdrowotnych, nabywanie wiary we własne siły i możliwości oraz wzbogacenie przeżyć poprzez szlachetne współzawodnictwo. Dzieci z klas I-III pod opieką swoich
wychowawczyń miały szansę wykazać się sprawnością fizyczną w różnych konkurencjach: biegu z piłką, rzucanie ringo do celu, skakaniu na skakance czy kręcenie hula hop. Najmłodsi mieli również zorganizowane gry i zabawy na małej sali gimnastycznej, do dyspozycji tego dnia wszyscy uczniowie mieli stoły to tenisa stołowego, piłkarzyki i szachy. Był również grill, lody, plecenie warkoczyków, popcorn i inne atrakcje. Starsze dzieci rozgrywały mecze w piłkę chińską, piłkę nożną oraz koszykówkę. Nauczyciele wychowania fizycznego pani Katarzyna Jagiełło i pan Sebastian Jagiełło zaplanowali sale kinowe, w których prezentowane były filmy o tematyce sportowej, jak również pomieszczenia do e-sportu, uczniowie mogli się ze sobą zmierzyć w dyscyplinach takich jak siatkówka, biegi, czy strzelanie z łuku. Wszystko to przy pomocy X-Boksów.

     Dzieci zadowolone i radosne spędziły ten dzień na sportowo zamiast w szkolnych ławkach. 

Zachęcamy do codziennej aktywności fizycznej! 

« z 20 »

20 maja 2022r. klasy 3a i 3b- wycieczka do Torunia

« z 12 »

Zbiórkę przyborów szkolnych dla uczniów z Ukrainy

W ramach przedstawienia zorganizowanego 29.04.2022 r. przez P. Martę Ziębę i Monikę Leśniewską z uczniami klasy 3 a, zorganizowano zbiórkę przyborów szkolnych dla uczniów z Ukrainy uczęszczających do naszej szkoły. Wszystkie dary serca zostały rozdane uczniom, którzy byli bardzo wdzięczni i szczęśliwi.

« z 4 »

Warsztaty ekologiczne w klasie 1 b

27.04.2022 r. Zorganizowanie i poprowadzenie przez p. Monikę Leśniewską warsztatów ekologicznych w klasie 1 b „Co to jest recykling? Jak sortować śmieci?”, wykonanie plakatów w grupach dobre i złe działania dla Ziemi.  

« z 5 »

Międzynarodowy Dzień Ziemi

Dzisiaj 22 kwietnia jest Międzynarodowy Dzień Ziemi, obchodzony na całym świecie od 32 lat, a zapoczątkowany w 1970 r. w Ameryce. Jest to bardzo ważna inicjatywa ze względu na szybko postępujące, negatywne zmiany klimatyczne. Dzień Ziemi to symboliczna data i międzynarodowe święto, które przypomina nam o tym, że walka o dobro naszej planety wciąż trwa i każdy z nas może przyłączyć się do pokojowej batalii. Dbanie o Ziemię powinno odbywać się przez cały rok, żeby przynosiło jakieś efekty. Dlatego uczniowie naszej szkoły przez 2 tygodnie prowadzili akcję proekologiczną z licznymi wyzwaniami.

Przez cały czas były poruszane i akcentowane zagadnienia związane z ochroną naszej Planety. Uczniowie pod nadzorem nauczycieli lub samodzielnie będą wykonywali proste zadania, plakaty związane z ochroną środowiska, podejmujące problemy nadmiernego konsumpcjonizmu i marnowania jedzenia, włączali się w akcje zorganizowane przez SU. Motywem przewodnim tegorocznej edycji jest „Inwestujmy w naszą planetę”.

Również z tej okazji uczniowie klasy 3a pod opieką p. Marty Zięby i p. Moniki Leśniewskiej przygotowali przedstawienie tematyczne poruszające wyżej wymienione problemy i zagadnienia.

Odbyło się ono 29 kwietnia na 3 godzinie lekcyjnej, a skierowane było dla uczniów klas 1-3. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że scenariusz tego przedstawienia został w całości przygotowany przez uczennice z tej klasy Zuzannę Wojcieszek i Natalię Mędrę i tylko w niewielkim stopniu zmodyfikowany przez nauczycielki. Jednym słowem rosną nam w szkole mali aktorzy.  W ramach przedstawienia została ogłoszona również zbiórka przyborów szkolnych dla uczniów z Ukrainy uczęszczających do naszej szkoły. Przyniesione przez uczniów podarunki zostały rozdane dzieciom, które były bardzo wdzięczne i szczęśliwe. 

Dziękujemy za okazane serce i życzliwość.

« z 20 »

Wizyta w Bibliotece Publicznej w Justynowie

07.06.2022 r. Wycieczka klasy 1 b do Biblioteki Publicznej w Justynowie. Lekcja z Panią Bibliotekarką p. Julitą Kramek. 
12.04.2022 r. do klasy 1 b przyszła z wizytą Pani Julita Kramek – bibliotekarka z Publicznej Biblioteki w Justynowie. Przeprowadziła dla dzieci ciekawą lekcję z „Historii pisma”. 

Wycieczka do Bełchatowa

22.03.2022 r. odbyła się wycieczka do Bełchatowa podczas, której uczniowie klasy 1 a i 1 b uczestniczyli w Interaktywnym Zwiedzaniu Ekspozycji PGE Giganty Mocy. Dzieci miały okazję poznania historii powstawania i tworzenia różnych rodzajów węgli i sposobów ich wydobycia. Odbyły się warsztaty, na których uczniowie tworzyli „Czako” czapki górnicze w różnorodnych kolorach, zgodnie z pełnionymi przez górnika funkcjami.

Święta Wielkiej Nocy I b

13.04.2022 r. odbyła się uroczystość z okazji Świąt Wielkanocnych, mająca na celu propagowanie zwyczajów i tradycji Wielkanocnych.

Dzień Kobiet (8 marca) i Mężczyzn (10 marca)

Klasa 1b świętowała Dzień Kobiet 8 marca i Mężczyzn 10 marca. Odbywały się różnego rodzaju śmieszne konkurencje i wyzwania typowo chłopięce i kobiece- chłopcy malowali dziewczynkom paznokcie, układali fryzury, dziewczynki przykręcały i odkręcały nakrętki na czas i malowali chłopcom wąsy. Dziewczynki odrysowały i stworzyły sylwetkę chłopca, a chłopcy sylwetkę dziewczynki. Było bardzo dużo uśmiechów i dobrej zabawy. 10 marca została zamówiona przez rodziców pizza do klasy i odbył się seans filmowy w ramach dodatkowej godziny.

Bal Karnawałowy

Dnia 1 marca 2022 r. odbył się w klasie 1b Bal Karnawałowy przygotowany i poprowadzony przez p. Monikę Leśniewską. Uczniowie integrowali się podczas wspólnych zabaw i tańców, przebrani w różnorodne i kolorowe stroje. Uczestniczyli także w poczęstunku zorganizowanym przez rodziców.

Walentynki w klasach I- IV

Poczta Walentynkowa – 11 luty 2022 r. walentynkowe karty pracy i wykonanie gazetki tematycznej.

Wizyta OTOZ Animals Łódź

Dnia 11 lutego 2022 r. przybyła z wizytą Pani Inspektor OTOZ Animals Łódź z psem- odebrała dary przyniesione przez uczniów na rzecz zwierząt będących pod opieką Fundacji.

Świąteczne dekoracje

Pasowanie na Czytelnika klas pierwszych

W dniu 9 listopada uczniowie klas 1a i 1b zostali przyjęci do grona czytelników biblioteki szkolnej. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu biblioteki, na które dzieci czekają z niecierpliwością.
Zanim dokonano uroczystego aktu pasowania, pierwszoklasiści zapoznali się z regulaminem biblioteki, obowiązkami czytelnika, rodzajami zbiorów i zasadami zachowania się w pomieszczeniu biblioteki. Następnie wysłuchali próśb książki i kilku innych wierszy oraz odpowiadali na zagadki dotyczące znajomości bajek. Na pamiątkę tej uroczystości każdy uczeń otrzymał pamiątkowy dyplom. Wiele radości sprawiło dzieciom samodzielne wybranie i wypożyczenie pierwszej książki z biblioteki szkolnej.

Wycieczka klas pierwszych do Bolimowa, Nieborowa i Sromowa.

3 listopada klasy pierwsze wyjechały na wycieczkę do Bolimowa, Nieborowa i Sromowa. Uczniowie pilnie słuchali słuchali artystów garncarza, a następnie sami lepili naczynia i figurki z gliny. Wspólne ognisko było dodatkową atrakcją dnia. Pierwszaki z zaciekawieniem słuchali przewodnika w pałacu w Nieborowie. Na zakończenie wszyscy podziwiali drewniane ruchome figurki w Muzeum w Sromowie. Pierwsze klasy z opiekunami będą miło wspominać wycieczkę.

„Zdrowe śniadanko”

Uczniowie klasy 1b, ubrani w kucharskie fartuszki, przygotowali „Zdrowe śniadanko”. Najpierw poznali piramidę żywieniową, a następnie rozmawiali na temat produktów, które powinny najczęściej pojawiać się w diecie człowieka. Szybko powstały pyszne, kolorowe kanapki. Zadowolone z pracy pierwszaki z apetytem zjadły wszystkie kanapki. W towarzystwie koleżanek i kolegów smakowały wspaniale.

Warsztaty muzyczne w naszej szkole

30 września gościliśmy w naszej szkole Music Factory, tym razem pod hasłem „Muzyczny powrót z wakacji”. Radosny nastrój udzielił się małym i dużym uczestnikom. Już czekamy na następne spotkanie 28 października.

     20 września 2021 r. uczniowie klasy II a „spotkali się” z alpakami. Podczas spotkania dowiedzieli się o naturalnym środowisku życia alpak, o ich pożywieniu. Widać, że uczniowie chcieliby mieć taką przytulankę.

       17 września 2021 r. uczniowie  klasy II a odbyli warsztaty kulinarne w Pizzerii Mariano Italiano. Warsztaty są kontynuacją Innowacji Pedagogicznej- „Jem zdrowo”. Uczniowie samodzielnie formowali pizzę, rozsmarowywali sos, posypali żółtym serem. Obserwowali proces wypieku. Widać, że smakuje! Smacznego!

„Metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne na lekcji wychowania fizycznego w klasie 3 b”

Dnia 10 marca 2021 r. uczniowie klasy 3b wzięli udział w ramach wychowania fizycznego w zajęciach prowadzonych Metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne przez Panią Monikę Leśniewską. Działania miały na celu rozwijanie u uczniów poczucia bezpieczeństwa, pewności siebie i wzajemnego zaufania. Dzięki tej metodzie dzieci mogły zwiększyć świadomość swojego ciała i jego schematu oraz przestrzeni wokół siebie. Uczyły się współpracy, współdziałania i miały możliwość przebywania ze sobą w bezpiecznym kontakcie. Z pewnością nie były to ostatnie zajęcia tego typu, będziemy do nich regularnie wracać, zwłaszcza, że zadowolenie dzieci i radość były ogromne, co można zobaczyć na załączonych zdjęciach. 

Bal Karnawałowy w klasie 3 b

Dnia 16 lutego odbył się w klasie 3 b Bal Karnawałowy tematyczny z projektu „Lekturki spod chmurki” na podstawie baśni „Królowa Śniegu”. W świat baśni przeniosła uczniów Pani Monika Leśniewska przebrana za Królową Śniegu, która była gospodarzem imprezy i zabawiała przybyłych do zamku gości różnorodnymi zabawami integracyjnymi. Na tle baśniowej dekoracji przygotowanej wspólnie z wychowawczynią odbywały się magiczne zjawiska. Dzieci przeistoczyły się w pingwiny skaczące po krach, tańczyły w parach z balonami na gazetach, były zamrażane przez Królowa Śniegu i zastygały w bezruchu, przechodziły pod drążkiem z „soplami lodowymi” uważając , żeby żadnego nie strącić, wykonywały taniec ze szczotką , były również gorące krzesełka, taniec rywalizacyjny dla Królowej, pasowanie na rycerza, koronacja królowej połączona z tańcem koronacyjnym, przygotowywanie gorącej czekolady dla Królowej i jej gości, poszukiwanie odłamków stłuczonego lustra, a na koniec balu goście wraz z Królowa i Królem ruszyli w dalsza drogę karetą. Oczywiście goście zostali odpowiednio nakarmieni i napojeni JByło dużo śmiechu, zabawy, zdrowego ruchu połączonego ze zdrowym jedzeniem i wzajemna integracja klasowa. Uczniowie po tak długiej przerwie we wzajemnych kontaktach (wynikających z nauki zdalnej), mogli wreszcie dobrze się bawić we wspólnym towarzystwie. 

WARSZTATY EKOLOGICZNE KLASY 3 B

W ramach kształtowania zachowań proekologicznych w dniach 5 i 8 marca 2021 r. odbyły się warsztaty ekologiczne dla klasy 3 b prowadzone przez panią Monikę Leśniewską we współpracy z wychowawczynią panią Ewą Turek. Uczniowie w zapoznali się ze skutkami zanieczyszczania środowiska przez zwiększoną emisję CO2 do powietrza, marnowania i zanieczyszczania wody pitnej, nadmiernej produkcji śmieci oraz wpływu tych czynników na efekt globalnego ocieplenia. Warsztaty opierały się w większości na pracy w grupach. Pierwszym zadaniem dla poszczególnych zespołów było opracowanie i przedstawienie pomysłów na zapobieganie destrukcyjnemu działaniu człowieka na NASZĄ PLANETĘ. Zostały one odczytane pozostałym grupom, odpowiednio skomentowane i uzupełnione przez nauczyciela.

Wszyscy dostali również sporą dawkę wiedzy w formie wklejek do zeszytu, z najważniejszymi działaniami proekologicznymi , a także z opisem idei „Zero waste”, polegającej na stylu życia zgodnym z zasadami 5 R, czyli:

 1. Odmawiaj (refuse),
 2.   Ograniczaj (reduce),
 3. Wykorzystaj ponownie (reuse),
  4. Recyklinguj (recycle),
  5. Kompostuj (rot).

Dzieci zapoznały się również z zasadami prawidłowego segregowania śmieci, poprzez przyporządkowanie obrazków z danym przedmiotem do właściwego koloru pojemnika.
Okazało się, że wcale nie jest to taka łatwa i oczywista sprawa, z niektórymi śmieciami dzieci miały „twardy orzech do zgryzienia”.
W trakcie warsztatów uczniowie obejrzeli krótki film na temat zjawiska efektu cieplarnianego i wpływu działalności człowieka na globalne ocieplenie klimatu.
Najwięcej emocji i zaangażowania było w trakcie wykonywania wynalazków. Były to nowatorskie pomysły dzieci na stworzenie przedmiotów wspierających ochronę środowiska,  stworzonych w całości ze śmieci. Wszelkie wytwory pracy dzieci i działalności warsztatowej , zostały zaprezentowane w formie wystawy na korytarzu szkolnym. Wzbudziło to żywe zainteresowanie innych klas.
Zwieńczeniem i podsumowaniem warsztatów było napisanie listu przez uczestników do uczniów ze szkoły w Łaznowie i przekazanie w nim najważniejszych  informacji uzyskanych w trakcie zajęć. Dzięki temu wiadomości „poszły dalej w świat”, a nauczyciel mógł sprawdzić ile z przekazywanej wiedzy zostało w głowach dzieci. Możliwość indywidualnej korespondencji  listowej z rówieśnikami z innej szkoły wzbudziła bardzo wiele pozytywnych emocji i zaciekawienia.

BAL KARNAWAŁOWY

TYDZIEŃ DLA NIEPODLEGŁEJ
Narodowe Święto Niepodległości jest obchodzone co roku 11 listopada dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Naród Polski niepodległego państwa.
Tego dnia w 1918 roku po 123 latach zaborów Rada Regencyjna przekazała Józefowi Piłsudskiemu władzę wojskową i naczelne dowództwo podległych jej wojsk polskich. Święto zostało ustanowione w 1937 roku, ale od 1939 nie było obchodzone – przywrócono je w roku 1989.

W związku z obchodzoną w tym roku 102. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości w naszej szkole zaplanowano i przeprowadzono szereg działań, aby godnie uczcić to święto.

Szkołę udekorowano barwami narodowymi. Uczniowie klas młodszych w swoich salach przygotowali gazetki o symbolach narodowych. Od 3 do 10 listopada obchodzono „Tydzień dla Niepodległej”, w ramach którego zrealizowano następujące zadania, w formie stacjonarnej oraz zdalnej.

  • We wtorek  3.11.2020 – Akcja PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA – Uczniowie klas młodszych w swoich salach przygotowali gazetki o symbolach narodowych. Uczniowie klas 4 -8 rysowali symbole narodowe przedstawiając je na plakacie oraz wykonywali pracę plastyczną „Kwiaty dla Niepodległej”.

Wyróżnieni:

Nicole Astete Kapitańska
Bartcza Zofia
Zuzanna Zięba
Natalia Goldman
Lilianna Trzaska

W środę 4.11.2020 – odbył się Dzień Mody Patriotycznej – W tym dniu uczniowie klas młodszych przyszli do szkoły przebrani w barwy narodowe lub za wybranych przez siebie sławnych Polaków, którzy zasłużyli się dla naszego kraju. Nie zabrakło królów, żołnierzy czy sportowców. Z każdej klasy I-III wyłoniono najciekawiej przebraną osobę. Uczniowie klas 4-8 uczestniczyli w zabawie we własnych domach. Ubrali się w stroje w barwach narodowych lub upodobnili się strojem do Wielkich Polaków. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Amelia Maniak, która na kilka godzin stała się Józefem Piłsudskim, a szczególną aktywnością wyróżnili się Jakub Wachowicz i Nicole Astete Kapitańska.

9 października obchodziliśmy w naszej Szkole Dzień Drzewa. W tym dniu uczniowie naszej szkoły ubrali się na zielono, a uczniowie klas I-III poświęcili ten dzień tematyce drzew. Klasa III a aktywnie włączyła się do obchodów tego święta. Wszystkie prowadzone w tym dniu zajęcia dotyczyły właśnie drzew. Najpierw uczniowie obejrzeli film o znaczeniu drzew w naszym życiu. Następnie wykonali Lapbooki o Drzewach, w których znalazły się informacje na temat tego jak zbudowane jest drzewo i jak wygląda w poszczególnych porach roku. Rozpoznawali rodzaje liści i co najważniejsze przypomnieli sobie co nam ludziom dają te wspaniałe rośliny. Potem wykonali prace plastyczną pt: „Jesienne drzewo” . Uczniowie klasy 3 a wykonali z tej okazji również wspaniałe ZIELNIKI jesiennych liści krzewów i drzew. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będziemy mogli uczcić ten dzień sadząc nowe drzewa na terenie naszej placówki, które nie tylko upiększą nasz szkolny teren, ale przede wszystkim przyczynią się do zmniejszenia efektu cieplarnianego. Nasi uczniowie są EKO, bo wiedzą, że sadzenie drzew jest jednym z najbardziej skutecznych i prostych sposobów przeciwdziałania zmianom klimatycznym. Drzewa i lasy to niezbędne narzędzia regulacji klimatu. Drzewa to nasze wspólne dobro!
– K.Pilarska

Wyprawka Dla Pierwszaka- kampania społeczna
28 października w ramach projektu „Mała książka – wielki człowiek”, otrzymaliśmy z Instytutu Książki Wyprawki Czytelnicze dla tegorocznych pierwszoklasistów. W skład których wchodzą: książka „Pierwsze abecadło”, broszura informacyjna dla rodziców i opiekunów „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” oraz kreatywny alfabet Za sprawą specjalnie przygotowanej wyprawki chcemy zaprosić pierwszoklasistów do odbycia niezwykłej przygody, jaką jest umiejętność rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania, a w końcu przyjemność czerpana z lektury – tej czytanej przy wsparciu najbliższych, jak i tej odkrywanej samodzielnie. Celem akcji jest popularyzacja czytelnictwa wśród najmłodszych. Wyprawki zostały przekazane przez bibliotekarzy uczniom 30 października. Projekt „Mała książka – wielki człowiek” realizowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rzecznika Praw Dziecka. Projekt połączony jest z ogólnopolską kampanią społeczną „Mała książka – wielki człowiek”.

ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH
W dniach 21 i 22 października odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów, które wzbudziło wiele emocji. Aktu pasowania dokonała Pani Dyrektor Ewa Derecka. Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej z oddziałami przedszkolnymi w Justynowie.