Drodzy Rodzice i Uczniowie,
25 listopada będziemy obchodzić w Naszej Szkole Dzień Pluszowego Misia, w związku z tym Opiekunowie wraz z samorządem Uczniowskim zaplanowali szereg ciekawych działań na ten dzień.
Prosimy, aby uczniowie w tym dniu założyli jakieś ubranie z Misiem albo misiowy akcent np. kolczyki, naszyjnik, breloczek itp.
Dodatkowo zabrali do szkoły swojego ulubionego misia. 
Dzieci z klas 1-3 przyniosą w śniadaniówce gotowe, zdrowe produkty jedzeniowe, z których będą układały misia na talerzyku tekturowym.

W tym dniu uczniowie będą tworzyć swoje ulubione misie technikami wybranymi przez wychowawców, oglądać wybrane bajki tematyczne, historię powstania Międzynarodowego Dnia pluszowego Misia oraz wspólnie czytać i omawiać cytaty z Kubusia Puchatka mówiące o wartości przyjaźni i miłości. 

Uczniowie z samorządu klasowego poprowadzą zabawy ruchowe w tematyce dnia przy muzyce, z chustą i innymi rekwizytami, a także spróbują swoich sił podczas misiowego tańca.

Nie zabraknie także indywidualnych i grupowych zdjęć w głowie dużego, tekturowego niedźwiedzia. 

Do włączenia się w akcję zaprasza Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami Katarzyną Jagiełło, Moniką Leśniewską i Pauliną Żuławą – Smuklerz

Drodzy Uczniowie i Rodzice!

W związku z Dniem Życzliwości, który obchodzony 21 listopada, chcielibyśmy zachęcić Uczniów Naszej Szkoły, do zaakcentowania tego święta drobnymi gestami skierowanymi do społeczności szkolnej.
Jest to tylko namiastka tej uroczystości, ponieważ na grudzień Samorząd Uczniowski wraz z Opiekunami Samorządu zaplanował cały Tydzień Życzliwości i Uśmiechu wraz z codziennymi akcjami.

Na chwilę obecną proponujemy, żeby w poniedziałek 22 listopada dzieci z klas 1-3 przygotowały uśmiechnięte buźki z żółtego kartonu, które zostaną przyczepione na bluzce w widocznym miejscu, natomiast uczniowie z klas 4-8 mogą założyć coś żółtego (ponieważ żółty kolor jest symbolem Dnia Życzliwości) albo narysować na swoim ciele uśmiechnięte buźki lub serduszka.

Cała społeczność szkolna dostanie również karteczkę w kształcie buzi, na której będzie mogła napisać lub narysować coś miłego dla drugiej osoby i przykleić na dużym konturze „Życzliwego Misia” znajdującego się na korytarzu szkolnym.

Zachęcamy, żeby tego dnia szczególnie okazywać życzliwość innym osobom, pomagać sobie wzajemnie, wywoływać uśmiech na twarzy, dzielić się miły słowem lub po prostu towarzyszyć komuś bez słów.
Wszystkie te poczynania będą bacznie obserwowane przez samorząd klasowy i wychowawcę, a także inne dzieci. Na koniec dnia nastąpi podsumowanie akcji i wskazanie szczególnie życzliwych osób.

Zachęcamy do aktywnego wzięcia udziału w akcji, w myśl zasady, że każda dobroć i życzliwość puszczona w świat, kiedyś do Nas wróci.

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego Katarzyna Jagiełło, Monika Leśniewska i Paulina Żuława.

11 listopada – Święto Odzyskania Niepodległości – ZSZS

Narodowe Święto Niepodległości – święto państwowe w Polsce obchodzone corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918, po 123 latach zaborów (1795–1918). Święto zostało ustanowione ustawą z dnia 23 kwietnia 1937, zniesione ustawą Krajowej Rady Narodowej 22 lipca 1945, przywrócono je ustawą w okresie transformacji systemowej w 1989. Jest dniem wolnym od pracy.
Odzyskiwanie przez Polskę niepodległości było procesem stopniowym. Wybór 11 listopada uzasadnić można zbiegiem wydarzeń w Polsce z zakończeniem I wojny światowej dzięki zawarciu rozejmu w Compiègne 11 listopada 1918, pieczętującego ostateczną klęskę Niemiec. Dzień wcześniej przybył do Warszawy Józef Piłsudski. W tych dwóch dniach, 10 i 11 listopada 1918, naród polski uświadomił sobie w pełni odzyskanie niepodległości, a nastrój głębokiego wzruszenia i entuzjazmu ogarnął kraj.

źródło: Wikipedia

O GODZINIE 11:11 ŚPIEWALIŚMY HYMN POLSKI W RAMACH AKCJI

#SzkołaDoHymnu

W ramach tygodnia patriotycznego w klasach wykonaliśmy kąciki patriotyczne, śpiewaliśmy pieśni patriotyczne, przebieraliśmy się w stroje z dawnych lat, także słynnych Polaków, tworzyliśmy plakaty o wybranych miastach Polski, wykonywaliśmy kotyliony, braliśmy udział w Turniejach Wiedzy o Polsce.

ZMIANY W ORGANIZACJI PRACY SZKOŁY

W związku ze wzrostem przypadków zakażenia koronawirusem  wprowadzamy procedury , których celem jest zminimalizowanie możliwości zakażenia w czasie zajęć stacjonarnych i przerw  realizowanych w szkole w roku szkolnym 2021/2022

1. Klasy I – III rozpoczynają lekcje jak dotychczas, od godz. 8.00

2. Klasy IV – VIII rozpoczynają zajęcia o godz. 8.15 i kończą z 15 minutowym przesunięciem.

3. Zajęcia lekcyjne poszczególnych oddziałów będą realizowane w przypisanych do nich salach lekcyjnych tj:

Klasa VIII A – sala 12                                                             

Klasa VIII B – sala 18

Klasa VII A – sala 15

Klasa VII B – sala 10

Klasa VI –  sala 16

Klasa V A – sala 11

Klasa V B – sala 13

Klasa IV A  – sala 14

Klasa IV B – sala 17

4. Uczniowie pozostają w salach na lekcjach i przerwach jw.

5. Nauczyciele uczący przechodzą do sal za klasą

6. Uczniowie tylko na lekcje informatyki przechodzą do sali informatycznej i na lekcje wf do sali gimnastycznej lub boisko szkolne.

JESIENNY SPACER-POLSKA ZŁOTA JESIEŃ

 

PROJEKT – LEPSZA SZKOŁA

W ramach projektu Lepsza Szkoła uczniowie klas 4-8 biorą udział w sesjach z plusem z przedmiotu MATEMATYKA. We wrześniu odbyła się I sesja.

Wynik szkoły na tle województwa i Polski

Średnie wyniki
KlasaŚredni wynik w szkoleŚredni wynik w województwieŚredni wynik w PolsceWynik szkoły w skali staninowej
IV
81%
75%74%wysoki
V
50%
42%40%wysoki
VI
34%
28%27%wysoki
VII
32%
28%27%wysoki
VIII
51%
34%32%najwyższy

Ślubowanie w klasach pierwszych

W naszej szkole odbyło się ślubowanie klas pierwszych. Piękne występy uczniów zachwyciły wszystkich zebranych. Doniosłym momentem był akt pasowania na ucznia, którego dokonała Dyrektor Szkoły Pani Ewa Derecka. Wszystkim pierwszoklasistom serdecznie GRATULUJEMY!

Przedstawienie poświęcone błogosławionemu Kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu

W piątek 8 października uczniowie kl VII a i VIII a pod opieką pani katechetki wystąpili w przedstawieniu poświęconym błogosławionemu Kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu. Chcieliśmy wspólnie uczcić, a jednocześnie bliżej poznać postać Prymasa Tysiąclecia. Młodzież przybliżyła nam Jego dzieciństwo, młodość, drogę do kapłaństwa, wielką troskę o Kościół, Ojczyznę, uwięzienie, zawierzenie Maryi i przyjaźń z Karolem Wojtyłą. Na koniec usłyszeliśmy piękne słowa Kardynała Wyszyńskiego budzące wiarę, nadzieję i miłość.

Warsztaty muzyczne w naszej szkole

30 września gościliśmy w naszej szkole Music Factory, tym razem pod hasłem „Muzyczny powrót z wakacji”. Radosny nastrój udzielił się małym i dużym uczestnikom. Już czekamy na następne spotkanie 28 października.

Ognisko w Leśniczówce

We wtorek 5 października kl.2b wybrała się na ognisko do pobliskiej leśniczówki. Pieczone kiełbaski, jabłka, grzanki i pianki smakowały wyśmienicie na świeżym powietrzu. Piękna pogoda sprzyjała zabawom i świetnej atmosferze. Chcielibyśmy tu jeszcze wrócić!

Wycieczka do Warszawy

30 września 2021 roku w czwartek klasa 3a i 3b wybrała się na wycieczkę do Warszawy. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od spaceru po PARKU ŁAZIENKOWSKIM. Widzieliśmy POMNIK CHOPINA, zrekonstruowany CADILLAC MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO, AMFITEATR, BIAŁY DOM, OGRÓD CHIŃSKI oraz dużo wiewiórek w parku podczas spaceru.

Drugim punktem wycieczki była wizyta w CENTRUM NAUKI KOPERNIK, gdzie dzieci przez dwie godziny za pomocą różnych doświadczeń odkrywały zjawiska rządzące otaczającym światem.

Widzieliśmy także PLAC ZAMKOWY, BARBAKAN, PAŁAC PREZYDENCKI, KOLUMNĘ ZYGMUNTA, ZAMEK KRÓLEWSKI, WARSZAWSKĄ SYRENKĘ.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA to święto, które zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki i związane jest z dniem urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży. Motywem przewodnim tego dnia jest – GŁOŚNE CZYTANIE!

29 września 2021 roku z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego czytania klasa 3 a została zaproszona do szkolnej biblioteki na głośne czytanie. Uczniowie wysłuchali w skupieniu książki pt. „Szewczyk Dratewka” Janiny Porazińskiej czytanej przez panią bibliotekarkę Zofię Prusicką.

Wycieczka do Nieborowa

Dzieci zwiedziły stajnie, karmiły konie i kuce oraz mogły czyścić zwierzęta. Kluczowym punktem programu była jazda konna. Dzieci również strzelały z łuku, jechały wozem traperskim oraz zabawnymi beczkami. Odwiedziły też wiejska chatę i gospodarstwo, gdzie mogły karmić zwierzęta, uczestniczyć w warsztatach folklorystycznych a nawet wypiekać ciasteczka. Podglądaliśmy również pracę kowala. Oczywiście nie zabrakło czasu na swobodne zabawy na świeżym powietrzu i ognisko z kiełbaskami.

Alpaki

20 września 2021 roku uczniowie klasy 3 a uczestniczyły w zajęciach podczas, których były prezentowane na świeżym powietrzu alpaki. Dzieci dowiedziały się różnych ciekawych rzeczy o zwierzętach, karmiły je, głaskały i robiły sobie zdjęcia.

Międzynarodowy Dzień Kropki

15 września 2021 roku klasa 3 a świętowała Międzynarodowy Dzień Kropki. Był to dzień kreatywności i zabawy. Uczniowie tego dnia wykonali prace plastyczne za pomocą kropek.

Wycieczka na Trzy Korony

Warsztaty kulinarne

10 września 2021 roku klasa II wybrała się na warsztaty kulinarne do pobliskiej pizzerii. Własnoręcznie wykonana wege pizza smakowała wyśmienicie.