Czekoladowy autobus

Czekoladowe warsztaty to coś przyjemnego dla małych łasuchów. Przedszkolaki poznały historię powstania czekolady, mogły spróbować różnych rodzajów czekolady, a także mogły stworzyć własny czekoladowy rysunek. Dzieci swoją czekoladową pracę zabrały do domu w pięknie zapakowanym pudełeczku.

Mikołaj w przedszkolu

 Dnia 06 grudnia w naszym przedszkolu pojawił się długo oczekiwany gość święty Mikołaj . Pomimo braku śniegu we wczesnych godzinach rannych przybył do przedszkola. Na jego wizytę dzieci cierpliwie czekały . Powitaliśmy  św. Mikołaja wierszem i piosenką . Spotkanie z Mikołajem minęło  w bardzo miłej atmosferze i przyniosła dzieciom wiele radości. Św. Mikołaj obdarował wszystkie dzieci prezentami. Cieszymy się, że  Św. Mikołaj o nas pamiętał i czekamy na jego wizytę w przyszłym roku.

Światowy Dzień Pizzy

Pizza to jedno z najpopularniejszych dań na świecie. Lubią ją zarówno dorośli jak i dzieci, dlatego w tym roku nasze przedszkole włączyło się w obchody Światowego Dnia Pizzy.

Bal Jesienny

26 października odbył się  w naszym  przedszkolu  Bal Jesienny. Dzieci ubrane w przepiękne jesienne stroje oraz przebrane za kolorowe  owoce i warzywa  bawiły się w swoich salach. Bal w naszej grupie rozpoczęliśmy od prezentacji oryginalnych strojów. Na naszym balu nie zabrakło tańców i pląsów przy piosenkach o jesieni.  Dużo radości sprawiły dzieciom konkursy  w rozpoznawaniu warzyw i owoców po dotyku  lub  smaku , zabawa  ,Gorący kartofelek , taniec z liściem na głowie.  Na zakończenie balu  przygotowaliśmy dzieciom owocowy poczęstunek, który  smakował dzieciom wybornie,  ponieważ same  zrobiły sobie Owocowy szaszłyk  nabijając na wykałaczkę ulubione przez siebie owoce.

Pasowanie na Przedszkolaka

W zeszłym tygodniu w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość pasowania na przedszkolaka. To pierwsza tak ważna uroczystość dla Sówek. O tego dnia stają się oficjalnie przedszkolakami.Uroczystość rozpoczęła się od krótkiej części artystycznej, w której maluszki zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Po części artystycznej, dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. Następnie dokonało się uroczyste pasowanie każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplomik pasowania oraz drobny upominek od Pani Dyrektor.

„KSIĘŻNICZKA NA ZIARNKU GROCHU” -TEATRZYK WidziMiSię

18.10.2021r. odwiedzili nasze Przedszkole aktorzy z Teatrzyku WidziMiSię ze spektaklem pt. „Księżniczka na ziarnku grochu”. Przedszkolaki miały okazję obejrzeć przedstawienie lalkarsko- aktorskie oraz wysłuchać wesołych, bajkowych piosenek. Wszystkie dzieci oglądały spektakl z ogromnym zaangażowaniem i zainteresowaniem. Przedstawicielom Teatrzyku WidziMiSię serdecznie dziękujemy za wizytę i już teraz czekamy na kolejne przedstawienie.

WYCIECZKA DO NIEBOROWA

28 września  dzieci z naszego przedszkola wraz z wychowawczyniami spędziły w urokliwej Stajni u Kowala. Stajnia ta położona jest w przepięknej okolicy, w miejscowości Nieborów, tuż nieopodal zabytkowego pałacu. Na początku dzieci poznały zasady bezpiecznego zachowania się w towarzystwie zwierząt, ponieważ zobaczyć mogliśmy poza końmi i kucykami także świnkę miniaturkę i psy. Następnie wysłuchaliśmy krótkiego wykładu na temat budowy konia, jego zwyczajów i upodobań. Każdy przeszedł krótkie szkolenie dotyczące czyszczenia i karmienia koni.

Największą atrakcją okazały się jednak przejażdżki konne. Swoich sił w siodle mogły spróbować dzieci. Wszystkim bez wyjątku sprawiło to wiele przyjemności. Wiele wrażeń dostarczyła nam również wycieczka do lasu, na którą pojechaliśmy specjalnym wozem. Była również wspólna uczta – samodzielnie upiekliśmy kiełbaski na ognisku. Na koniec naszej przygody udaliśmy się do nowego miejsca gdzie odbyły się warsztaty Spotkanie z Babą Jagą”. Dzieci przypomniały sobie treść bajki „Jaś i Małgosia” oraz płynący z niej morał: nie można ufać nieznajomym. Przedszkolaki  wykonali pyszne paluchy, oraz uczestniczyli w wielu konkursach np. na najpiękniejszy taniec w stroju znalezionym w skrzyni Baby Jagi. Wycieczka zakończyła się karmieniem zwierząt, wspólnymi zabawami na świeżym powietrzu oraz słodkim poczęstunkiem. To był dzień pełen radości i zabawy połączony z nauką.

ALPAKI

Alpaki to bardzo miłe i bardzo cierpliwe zwierzęta. Trochę podobne do Lamy.
Nasze przedszkolaki miały możliwość karmienia, głaskania, czesania Adasia i Łobuza, bo tak miały na imię dwa samce  Alpaki. Opiekun zwierząt przekazał dzieciom wiele ciekawostek z życia tych zwierząt. Łobuz bardzo lubi jabłka i pomrukuje z zadowolenia, Adaś jest spokojny i chętnie pozuje do zdjęć. Alpaki zrobiły ogromne wrażenie na dzieciach. To był ciekawy dzień 🙂

LAS W SŁOIKU

Dzieci dzisiaj wzięły udział w warsztatach „Las w słoiku”, gdzie mogły własnoręcznie wykonać ekosystem w szklanym naczyniu. Uczestnicy poznali zasady doboru roślin i podłoża oraz odpowiedniej pielęgnacji. Te zajęcia sprawiły dzieciom wiele radości i okazały się dobrym sposobem połączenia zabawy z nauką.

ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI

22 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. Dzieci podczas zajęć dydaktycznych uczyły się jak należy postępować, aby dbać o naszą planetę, na czym polega segregacja odpadów oraz zapoznały się z pojęciem recykling. 

WIOSNA W PRZEDSZKOLU

Wiosna w przedszkolu zawitała na dobre, bowiem zaczął się sezon na sianie i sadzenie. To doskonała pora, by rozbudzać zainteresowania dzieci zmianami zachodzącymi w przyrodzie, tworząc sytuacje, które powodują zdziwienie, zaciekawienie, poznanie nowego środowiska przyrodniczego.

NASZA TRADYCJA

Tradycją naszej grupy jest świętowanie urodzin. W tym roku za zgodą Rodziców kontynuujemy zabawy urodzinowe w grupie, tym bardziej iż są na nich wszystkie koleżanki i koledzy z grupy. Wtedy mały jubilat jest najważniejszy dla rówieśników, wszyscy składają mu serdeczne życzenia, śpiewają STO LAT, bawią się, tańczą.

DZIEŃ KOBIET

Dzień 8 marca w naszym przedszkolu był wyjątkowy. Tego dnia swoje święto obchodzą kobiety, zarówno te duże, jak i małe. Z tej okazji odbyły się wybory Miss Przedszkolaków. Uroczystość rozpoczęła się od zaprezentowania się dziewczynek na czerwonym dywanie, a następnie rozpoczęto wybory małej Miss. Nad rzetelnym przebiegiem całego konkursu czuwało specjalnie powołane jury, w skład którego wchodzili chłopcy. Było wiele konkurencji i dużo śmiechuSzanowne jury zdecydowało, że zostaną nagrodzone wszystkie dziewczynki. Wyłoniono: Miss Równowagi, Miss Sportu, Miss Uśmiechu, Miss Tańca, Miss Zgadywanek, Miss Najdłuższego Kucyka, Miss Liczenia. Na zakończenie konkursu chłopcy złożyli życzenia i wręczyli dziewczynkom kwiaty. Potem wszyscy dekorowaliśmy babeczki i wspólnie ich kosztowaliśmy. Ten dzień był bardzo udany.

BAL KARNAWAŁOWY

16 lutego 2021 roku w naszym przedszkolu odbył się długo wyczekiwany przez wszystkich bal karnawałowy. Tego dnia wszystkie sale ozdobione były kolorowymi balonami, serpentynami i światłami, w całym przedszkolu było słychać głośną muzykę i wszędzie roiło się od księżniczek, motylków, czarodziejek, biedronek, policjantów, strażaków i batmanów. Podobnie jak w ubiegłym roku największym powodzeniem wśród dziewczynek cieszyło się przebranie Elzy z Krainy Lodu, a wśród chłopców Spidermana. Oczywiście nie mogło zabraknąć tradycyjnych, dobrze wszystkim znanych muzycznych zabaw i pląsów, zabaw z chustą animacyjną, „pociągów”, tańców w parach czy konkursów.

WALENTYNKI

„Mam serduszko, wielkie serce, spójrz jakie czerwone. Kogo kocham, kogo lubię, rzucę w jego stronę. Ciebie kocham, Ciebie lubię, Ciebie pocałuję. A czerwone dziś serduszko, wszystkim podaruję” 15 lutego 2021 roku był dla naszego przedszkola prawdziwym, czerwonym dniem miłości i przyjaźni. Dzieci wzięły udział w różnych zabawach związanych z walentynkami m.in.: szukały drugiej połówki serca, rozwiązywały zagadki dotyczące bohaterów bajek, bawiły się zrobionymi przez siebie serduszkami opaskami. Nie zabrakło oczywiście sercowych kolorowanek, spontanicznych emocji oraz pozytywnych uczuć.

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

„Miś jest mały i puchaty Miś jest fajny i kudłaty Miś jest gruby jak ta kula Misia zawsze się przytula”. 25 listopada w naszym przedszkolu, jak co roku, obchodziliśmy bardzo ważne święto „Dzień Pluszowego Misia”. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim przyjacielem- Misiem. Przybyły misie małe, duże, bardzo duże, białe, wprost bajecznie kolorowe a każdy był piękny i wyjątkowy.

DZIEŃ KOTA

We wtorek 10 listopada nasze Pszczółki odśpiewały hymn narodowy, upamiętniając rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

TYDZIEŃ PATRIOTYCZNY

DZIEŃ DYNI

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

KILKA UJĘĆ Z ŻYCIA PRACOWITYCH PSZCZÓŁEK