Wróżbom nie było końca!
Najpierw klasy ósme wprowadziły całą szkołę w magiczny nastrój, a potem uczniowie klas szóstych zorganizowali własną zabawę andrzejkową.
Wspaniale przygotowali klasę i różnorodne wróżby.
Było gwarno, wesoło i nie brakowało dobrego humoru, a wychowawcom szóstoklasistów miło patrzyło się na integrację rówieśników.
Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do akcji charytatywnej i przynieśli dary dla dzieci przebywających na oddziałach pediatrycznych łódzkich szpitali.
TYDZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI
21 listopada 2024 r. obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości. Celem święta jest promowanie życzliwości i przyjaźni. ŻYCZLIWOŚĆ to taka wartość, której nie powinno zabraknąć w naszym życiu. Tym bardziej, że bycie miłym, okazywanie dobra, rozbudzanie u siebie życzliwości wobec innych ma moc uszczęśliwiania. Wystarczy jeden uśmiech, dobre słowo. Każdy gest życzliwości, nawet ten najmniejszy- może zdziałać CUDA.
W naszej szkole w dniach 21-27 listopada organizujemy TYDZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI .
Z tej okazji odbędą się różne akcje zachęcające do czynienia dobra i dzielenia się życzliwością.
Życzymy miłej zabawy, dużo uśmiechu i wzajemnej życzliwości!
KOLOROWY TYDZIEŃ OWOCOWO-WARZYWNY
Samorząd Uczniowski zaprasza uczniów klas1-8 wraz z rodzicami do udziału w konkursie plastyczno-technicznym na NAJCIEKAWSZĄ DYNIĘ.
REGULAMIN:
Organizatorem konkursu jest Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej z oddziałami przedszkolnymi im. Jana Brzechwy w Justynowie.
Celem konkursu jest:
– rozwijanie aktywności twórczej oraz inwencji plastyczno-technicznej poprzez wykorzystanie dyń do tworzenia różnorodnych prac – dyniowych ozdób.
– rozwijanie sprawności manualnej.
– wspieranie więzi emocjonalnych pomiędzy poszczególnymi członkami rodziny podczas wykonywania prac.
Konkurs skierowany jest do uczniów klas 1-8 wraz z rodzicami. Przedmiotem konkursu jest wykonanie z dyni (prawdziwego warzywa) najpiękniejszej ozdoby – stworka, lampionu, świecznika, wazonu, jesiennego stroika, pojazdu i innych – każdy pomysł jest dobry!
Wymagania konkursowe:
– każdy uczestnik do konkursu może zgłosić tylko jedną pracę.
– każda dynia powinna mieć przypiętą wizytówkę z podanym imieniem i nazwiskiem oraz klasą.
Prace konkursowe należy przynosić do szkoły w terminie 28-29.10 (poniedziałek i wtorek) i złożyć u wychowawców (klasy 1-3) lub opiekunów SU Pani Karoliny Pilarskiej lub Pani Angeliki Pawlak (klasy 4-8).
Wszystkie prace będą zaprezentowane na wystawie w holu szkoły. 30.10.2024 r. wyboru najciekawszych prac dokona jury powołane przez koordynatora konkursu, w skład którego wchodzić będą przedstawiciele Rady Pedagogicznej oraz uczniów.
Kryteria oceny prac:
– pomysłowość i oryginalność
– estetyka i walory artystyczne wykonanej pracy
Informacje o wynikach konkursu będą ogłoszone 31.10.2024 r. na stronie szkoły oraz profilu na Facebooku. Zgłoszone prace podlegają zwrotowi – prace będzie można odebrać z wystawy w czwartek 31 października. Dodatkowych informacji udziela koordynator – uczennica klasy 8a Vanessa Wrzeszcz
ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE
Konkurs „Policyjnej Akademii Bezpieczeństwa„
Za nami powiatowe eliminacje XVII edycji konkursu „Policyjna Akademia Bezpieczeństwa”. Wszyscy uczestnicy prezentowali wysoki poziom wiedzy o bezpieczeństwie i sprawności fizycznej .
Trzecie miejsce zajęli nasi uczniowie.
*link do wydarzenia
Nagrody dla wszystkich uczestników zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Łodzi oraz Rzgów – Miasto i Gmina
W październiku obchodzony jest Światowy Dzień Owoców i Warzyw. W związku z tym ogłaszamy kolorowy tydzień w naszej szkole!
Każdy dzień będzie miał swój kolor. Uczniowie przychodzą do szkoły ubrani w kolor dnia i przynoszą ze sobą owoc lub warzywo w tym kolorze.
– czerwony poniedziałek (21.10.2024))
– zielony wtorek (22.10.2024)
– niebiesko-fioletowa środa (23.10.2024)
– żółto-pomarańczowy czwartek (24.10.2024)
– biały piątek (25.10.2024)
W ten sposób Samorząd Uczniowski pragnie zwrócić uwagę na znaczenie owoców i warzyw w naszej codziennej diecie. Nie tylko ilość spożywanych owoców i warzyw jest ważna, ale także ich różnorodność i kolor. Im bardziej kolorowo na talerzu, tym zdrowiej.
Każdy kolor oraz rodzaj owoców i warzyw niesie ze sobą inne składniki np.:
• Czerwone-pomidory, wiśnie, żurawina, buraki, papryka swoją barwę zawdzięczają likopenowi oraz antocyjanom o właściwościach przeciwutleniających.
• Zielone– sałata, szpinak, jarmuż, brukselka swoją barwę zawdzięczają chlorofilowi. Wpływają korzystnie na układ odpornościowy.
• Niebieskie i fioletowe– jagody, aronia, borówki, bakłażany, winogrona swoją barwę zawdzięczają antocyjanom. Wpływają na zmniejszenie stresu oksydacyjnego.
• Pomarańczowe– marchew, dynia, morele, kurkuma, swoją barwę zawdzięczają karotenoidom. Biorą one udział w usuwaniu z organizmu wolnych rodników.
• Białe – czosnek, kalafior, pietruszka, banany, rzepa swoją barwę zawdzięczają flawonoidom. Wykazują właściwości przeciwutleniające.
Zapraszamy do wspólnej i edukacyjnej zabawy!
Samorząd Uczniowski
Zapraszamy do udziału w zbiórce darów dla dzieci z oddziałów dziecięcych trzech łódzkich szpitali:
– Instytutu Zdrowia Matki Polki
– Szpitala Pediatrycznego im. J. Korczaka w Łodzi
– Uniwersyteckiego Centrum Pediatrii im. Marii Konopnickiej.
Zbieramy:
– nowe pluszaki
– nowe gry planszowe oraz artykuły szkolne.
Zbiórka trwa do 14.11.2024 r.(czwartek)
Koordynatorzy zbiórki:
Katarzyna Toczydłowska (opiekun koła wolontariatu szkolnego)
Joanna Kot (klasy 0 – 3)
Agata Gutkowska (4-8)
ŚNIADANIE DAJE MOC
Dzisiaj w klasie 1a odbyły się zajęcia związane ze spożywaniem zdrowych posiłków. Dzień rozpoczął się od przypomnienia zasad zdrowego odżywiania, uświadomienia jak ważne jest dla naszego organizmu śniadanie. Dzieci przyniosły potrzebne produkty, z których wykonały zdrowe kanapki. Wszyscy z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w przygotowywaniu własnego śniadanka i lemoniady. Cel został osiągnięty: dzieci uświadomiły sobie, jak ważną rolę odgrywa śniadanie oraz spożywanie owoców i warzyw. Wspólne śniadanie było świetną zabawą, a zarazem nauką o tym -jak ważne jest codzienne, zdrowe śniadanie.
Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią kolejny już raz wzięliśmy udział w akcji SPRZĄTAMY DLA POLSKI, której celem jest nie tylko troska o środowisko naturalne najbliżej okolicy, ale także kształtowanie postawy odpowiedzialności za wspólne dobro. W przedsięwzięcie zaangażowana była cała społeczność szkolna: przedszkolaki, uczniowie oraz nauczyciele. Wyposażeni w mapki, jednorazowe rękawice oraz worki na śmieci ruszyliśmy na sprzątanie justynowskich zakamarków- według harmonogramu opracowanego przez panie: Joannę Kot i Agatę Gutkowską, które były koordynatorkami tegorocznej, ósmej edycji. Kiedy worki zapełniły się śmieciami pozostawiliśmy je w widocznych miejscach, by służby jak najszybciej mogły je odebrać. Dzisiejsza akcja przyniosła same korzyści- nasza mała ojczyzna świeci czystością, a my zażyliśmy ruchu na świeżym powietrzu, a także mieliśmy świetną okazję do współpracy w zespołach. |
Warsztaty zdrowego żywienia. Dzieci miały okazję poznać, jak ważne jest rozpoczęcie dnia od pożywnego posiłku. Podczas zajęć: Uczyliśmy się, jakie składniki powinny znaleźć się na naszym talerzu, by dostarczyć energii na cały dzień. Dzieci samodzielnie przygotowały pyszne kanapki z pełnoziarnistego pieczywa, świeżymi warzywami i zdrowymi dodatkami. A na koniec, każde dziecko miało okazję ozdobić swoje danie w kreatywny sposób! Było wesoło, smacznie i zdrowo! Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i radość, jaką wnieśli do naszych zajęć. Zachęcamy do przygotowywania zdrowych śniadań w domu i dzielenia się swoimi pomysłami! |
DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA W NASZEJ SZKOLE. Głośne czytanie jest trudną sztuką. Członkowie aktywu bibliotecznego podjęli się tego trudnego zadania i postanowili uczcić tak ważny dzień czytaniem wierszy Jana Brzechwy młodszym kolegom i koleżankom z klas 1-3 oraz przedszkolakom. Wyzwanie pięknego i głośnego czytania wszystkim się bardzo podobało, dlatego za rok znów spotkamy się na wspólnej uczcie czytelniczej, a może i wcześniej Zachęcamy wszystkich do czytania głośnego i cichego, do czytania małym i dużym, do słuchania i snucia opowieści, bo, jak powiedział Kornel Makuszyński: „Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy, który (…) życie napełnia światłem, a (…) serca wzruszeniem; miłości dodaje skrzydeł, a trudowi ujmuje ciężaru.” |
W niedzielę, 29 września przypada Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. W szkole będziemy obchodzić ten dzień 30 września w poniedziałek. W tym dniu członkowie aktywu bibliotecznego, w czasie wybranych lekcji, odwiedzą młodszych kolegów i będą czytać przedszkolakom i uczniom klas I-III wiersze twórczości Jana Brzechwy. W klasach IV-VIII podczas lekcji j. polskiego poloniści lub chętni uczniowie przeczytają wybraną literaturę. CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM! Czytaj dziecku 20 minut dziennie!. Codziennie. |
Drodzy Uczniowie klas I-VIII, zapraszamy Was do wzięcia udziału w konkursie na najciekawsze zdjęcie z wakacji. Prosimy o dostarczanie zdjęć z krótkim opisem dotyczącym prezentowanego miejsca lub obiektu. Zdjęcia zostaną wyeksponowane w szkolnej bibliotece, a uczniowie naszej szkoły będą mogli oddawać głosy na najciekawsze ich zdaniem zdjęcie. Zdjęcie należy dostarczyć do p. Angeliki Pawlak do końca września (na odwrocie należy podać imię, nazwisko, klasę, krótki opis – 1-2 zdania). Uczniowie, którzy zajmą I-III miejsce, otrzymają dyplomy. Organizator konkursu: biblioteka szkolna. Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie i zechcieli pochwalić się zatrzymaną na fotografii beztroską chwilą letniej przygody. Zachęcamy do obejrzenia wystawy zdjęć z wakacji naszych uczniów. Pięknie uchwycone w obiektywie aparatu miejsca z różnych zakątków Polski i świata zapierają dech w piersiach. Oby wspomnienia pozostały z nami jak najdłużej. Wystawa znajduje się w szkolnej bibliotece. W najbliższym czasie będziemy oddawać głosy na najciekawsze zdjęcie z wakacji. |
Nasza Szkoła po raz drugi bierze udział w projekcie „Szkoły Pełne Talentów” organizowanym przez Zespół Lidl Polska. Dlatego chcemy zaprosić na Aktywny weekend we wrześniu harmonogram: 7.09 7:00-14:30, 8.09 7:00-9:00 oraz 14:30-20:00, 14.09 7:00-19:00, 21.09 7:00-15:00, 22.09 8:00-13:00 |
Zapraszamy uczniów klas 1-3 wraz z rodzicami do udziału w konkursie „Latawiec na koniec lata”. To wyjątkowa okazja, aby wspólnie stworzyć latawiec, korzystając z domowych materiałów, w tym tych z recyklingu. Pokażcie swoją kreatywność i spędźcie aktywnie czas na świeżym powietrzu. Finał konkursu odbędzie się 14 października, kiedy to uczestnicy zaprezentują swoje latawce, a następnie puszczą je w niebo. Na zwycięzców czekają nagrody, a każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy dyplom. Czekamy na Wasze latawce do 9 października. Regulamin Konkursu „Latawiec na koniec lata” dla klas 1-3 1. Organizator Organizatorem konkursu „Latawiec na koniec lata” jest Szkoła podstawowa z oddziałami przedszkolnymi im. Jana Brzechwy w Justynowie , reprezentowana przez nauczycieli klas 1-3. 2. Cele konkursu Rozwijanie kreatywności i umiejętności technicznych uczniów. Promowanie współpracy w rodzinach oraz integracja rodzinna. Wspieranie pasji i zainteresowań związanych z konstruowaniem prostych modeli latających. Edukacja ekologiczna, poprzez zachęcanie do wykorzystania materiałów z recyklingu. 3. Uczestnicy Konkurs jest skierowany do uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej. 4. Zadanie konkursowe Uczestnicy konkursu mają za zadanie samodzielnie lub przy pomocy rodziny wykonać latawiec, który następnie zostanie zaprezentowany podczas finału. 5. Kryteria oceny Kreatywność i oryginalność projektu. Staranność wykonania. Zdolność latawca do lotu (nie jest to wymóg, ale dodatkowy atut). Wykorzystanie materiałów z recyklingu. 6. Termin i sposób dostarczenia prac Latawce należy dostarczyć do wychowawców klas 1-3 do 09.10.24 W dniu finału konkursu odbędzie się prezentacja latawców oraz ich puszczanie na boisku szkolnym 7. Harmonogram konkursu Ogłoszenie konkursu: 10.09.24 Dostarczenie prac: do 09.10.24 Finał konkursu: 14.10.24 |
Jury w składzie: p. Karolina Trzepadłek (nauczyciel j. angielskiego), p. Angelika Pawlak (nauczyciel j. niemieckiego) oraz przedstawiciel uczniów Nicole Astete-Kapitańska dokonało oceny gazetek, przygotowanych przez poszczególne klasy w związku z Europejskim Dniem Języków, zwracając szczególną uwagę na wkład pracy, pomysłowość i estetykę wykonania. Wyniki przedstawiają się następująco: I miejsce – Hiszpania (kl. 1b), II miejsce – Włochy (kl. 1a), III miejsce – Szwajcaria (kl. 4b). Wyróżnienia – Czechy (kl. 6a), Austria (kl. 4a), Wielka Brytania (kl. 1c). Zwycięzcom gratulujemy! |
Corocznie obchodzony w dniu 26 września Europejski Dzień Języków to świetna okazja, by zwrócić uwagę na to, jak ważna jest nauka języków obcych nie tylko w szkole, ale i przez całe życie. W tym roku szkolnym również zaakcentujemy ten dzień w naszej szkole. W związku z tym zadaniem każdej z klas 1-8 będzie opracowanie gazetki ściennej w swojej sali na temat przydzielonego kraju. Co powinna zawierać taka gazetka? Przede wszystkim nazwę kraju i flagę, ale mogą się na niej znaleźć także jakieś ciekawostki, mapa, czy zwroty charakterystyczne w języku danego kraju. Tak naprawdę każdy pomysł mile widziany. Gazetkę należy przygotować do środy 25 września, ponieważ w czwartek rano przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem będą je oceniać i upamiętniać na fotografiach. Dla wyróżniających się klas przewidziane są dyplomy oraz drobne upominki. A oto lista klas oraz krajów: 1a- Włochy, 1b- Hiszpania, 1c- Wielka Brytania, 2a- Grecja, 2b- Niemcy, 2c- Francja, 3a- Portugalia, 3b- Chorwacja, 4a- Austria, 4b- Szwajcaria, 5a- Norwegia, 5b- Holandia, 6a- Czechy, 6b- Finlandia, 7a- Ukraina, 7b- Dania, 8a- Słowacja, 8b- Irlandia. Zachęcamy do wspólnej zabawy, nauczyciele języka angielskiego oraz niemieckiego 🙂 |
W trosce o bezpieczeństwo, 26 września około godz. 10:00 przeprowadzony został próbny alarm przeciwpożarowy połączony z ewakuacją uczniów, nauczycieli oraz pracowników z budynku szkoły. Głównym celem alarmu było uświadomienie wszystkim, jak należy zachować się w sytuacjach zagrożenia. Cała akcja przebiegła spokojnie i zgodnie z zasadami postępowania w czasie niebezpieczeństwa. Po usłyszeniu trzech dzwonków, uczniowie, nauczyciele i pracownicy sprawnie opuścili budynek szkoły zgodnie z zasadami bezpieczeństwa i znajomości drogi ewakuacyjnej (zgodnie z procedurami próbnej ewakuacji) nad wszystkim czuwali strażacy. |
Wszystkie klasy pierwsze wezmą udział w międzynarodowym projekcie edukacyjnym „Literki w akcji„.
Zapraszamy do udziału w konkursie matematycznym FENEK Konkurs ma charakter ogólnopolski i jest skierowany do uczniów klas I-III szkół podstawowych. Testy przygotowywane są w oparciu o obowiązujący program nauczania. Opłata wpisowa : 15 zł Zgłoszenia do: 10.10.2024 do wychowawcy klasy Warunkiem przystąpienia szkoły do konkursu jest zgłoszenie minimum 10 uczestników ze szkoły. Realizacja w szkołach: 30-31.10.2024 Przykładowe testy i Regulamin Konkursu dostępny w linku: https://fenek-konkursy.pl/regulamin/ |
BIBLIOTEKA SZKOLNA OGŁASZA NABÓR DO AKTYWU BIBLIOTECZNEGO. NIE CZEKAJ, ZGŁOŚ SIĘ JUŻ DZIŚ! Przyjdź do biblioteki i zapisz się w terminie do 20 września 2024r. Czekamy na Ciebie! Nauczyciele bibliotekarze. |
W naszej szkole organizujemy Dzień Technologiczny pokazujący najnowsze technologie tj. projektowanie i druk 3D, okulary VR, skaner 3D, długopisy 3D a także narzędzia sztucznej inteligencji. Nasza szkoła jest jedną z nielicznych biorących udział w akcji pt. Dzień Technologiczny. Zachęcamy dzieci i rodziców do aktywnego udziału. Dzień Technologiczny odbędzie się 23.09.2024r. Dodatkowo w szkole od początku października będą uruchomiane 1-2 grupy cykliczne na zajęcia dodatkowe z w/w Technologii dla chętnych dzieci. Liczba miejsc ograniczona. Pierwsze zajęcia są bezpłatne. Zapisy: https://liblink.pl/wGnLQvfehh – formularz zgłoszeniowy. Więcej informacji pod numerem 888 498 302, E-mail: lodz@edu3dkacja.pl Strona: https://liblink.pl/TFpkrejmBC Inicjatywa realizowana we współpracy z Edu3dkacja. |
Drodzy Uczniowie klas 1-3, W poniedziałek (16 września) będziemy świętować Dzień Kropki. To międzynarodowe święto talentów oraz kreatywności. Zachęcamy, by tego dnia przyjść w ubraniu w kropki- duże, małe, kolorowe. Wszystkie kropki dozwolone! Mogą być również własnoręcznie zrobione i przyczepione/przyklejone do ubrania. Zapraszamy do wspólnej zabawy! |
Nasza Szkoła po raz drugi bierze udział w projekcie „Szkoły Pełne Talentów” organizowanym przez Zespół Lidl Polska. Dlatego chcemy zaprosić Was wszystkich do zbierania Talenciaków na rzecz naszej szkoły. Talenciaki będzie można wrzucać do specjalnie przygotowanych pudełek przy wejściu do szkoły i w bibliotece. Jest również możliwość zeskanowania kodu QR widniejącego na Talenciaku i przypisania go do naszej szkoły. Talenciaki wymieniamy na nagrody, które posłużą w nauce Naszym uczniom. Zachęcamy i zapraszamy! |