Wyniki egzaminu ósmoklasisty w naszej Szkole w roku szkolnym 2020/2021.

Gratulujemy Uczennicom, Uczniom, Nauczycielkom i Nauczycielom „dobrych” wyników!

Jesteśmy z Was dumni !!!

Podczas trwania wakacji sekretariat czynny będzie od 8:30 do 14:30. W razie pytań prosimy o kontakt telefoniczny: +48 42 213 42 93.

Szanowni Rodzice Pierwszoklasistów!

           Już we wrześniu miło będzie nam powitać Państwa i Państwa dzieci w murach naszej szkoły! Dla wielu z Państwa będzie to pierwszy kontakt z naszą szkołą, w związku z powyższym, pragniemy przekazać kilka najistotniejszych informacji dotyczących uczniów klas pierwszych:

1) jak co roku szkoła zapewnia uczniom bezpłatne, wypożyczone z biblioteki, podręczniki i ćwiczenia do edukacji wczesnoszkolnej i języka angielskiego; prosimy  o obłożenie i podpisanie ich na okładce;

2) uczniowie, którzy zostaną zapisani na lekcję religii będą korzystali z podręcznika i ćwiczeń zakupionych przez Państwa; prosimy o obłożenie i podpisanie na okładce;

3)uczniowie klas I-III zaczynają zajęcia zazwyczaj od  o godz. 8.00, zbierają się pod swoją klasą i oczekują, pod opieką nauczyciela dyżurującego, na przyjście wychowawcy; dyżur nauczyciela rozpoczyna się od 7.50; plan zajęć podadzą wychowawcy;

4)uczniowie otrzymają klucze do szafki w szatni, w której będą mogli schować ubrania i buty; obuwie sportowe na zmianę powinno mieć nieśliską, białą podeszwę;

4)w szkole funkcjonuje stołówka, w której wydawane są obiady; o cenie i dacie rozpoczęcia funkcjonowania kuchni dowiedzą się Państwo pierwszego dnia nauki  lub ze strony szkoły;

5)na pierwszym spotkaniu z wychowawcą otrzymają Państwo dostęp do e-dziennika, plan zajęć oraz wszystkie potrzebne informacje;

6)wychowawcy klas pierwszych poinformują Państwa dokładnie o potrzebnych przyborach i materiałach potrzebnych na zajęcia, ale już można zakupić część pomocy (wszystkie pomoce powinny być podpisane):

-lekki plecak z usztywnieniem na plecy, oddzielnymi kieszonkami na śniadanie i picie;

-w piórniku: 2 ołówki, zamykana temperówka, miękka gumka, kredki ołówkowe, nożyczki z zaokrąglonym czubkiem, duży klej w sztyfcie, linijka 15 cm; wieczne pióro ze stalówką;

-zeszyty na początek (podpisane na okładce): do języka polskiego- w trzy linie z kolorowymi liniami; do matematyki- w kratkę; do języka angielskiego – w trzy linie; do religii- w kratkę;

-bloki: 2 rysunkowe małe białe; 2 techniczne białe małe; 2 kolorowe techniczne małe; 2 kolorowe techniczne duże; 2 rysunkowe duże; 2 papiery wycinankowe( ale nie samoprzylepne)- materiały pozostaną w klasie w teczce z rączką;

-do zajęć plastyczno-technicznych: pastele olejne -12 kolorów, farby plakatowe- 12 kolorów; 2 pędzle ( mały i duży),  2 paczki plasteliny; bibuła ( 4 kolory );

– przybory proszę spakować w grubą teczkę z rączką (przyda się na 3 lata nauki);

-2 teczki papierowe na gumkę;

-strój na wychowanie fizyczne (w worku z tkaniny): biała bluzeczka; ciemne spodenki;

-strój galowy -dla dziewczynki: biała bluzka, granatowa lub czarna spódnica;

dla chłopca: biała koszula, czarne lub granatowe spodnie;

                     Nowe miejsce, nowi nauczyciele, nowi koledzy i koleżanki, nowe wymagania i zasady panujące w klasie mogą stanowić dla pierwszoklasisty źródło stresu, a dla Państwa podstawę niepewności co do tego, jak dziecko sobie poradzi w nowym środowisku i z jakim skutkiem podejmie nową rolę – rolę ucznia. To jak będzie przebiegała adaptacja dziecka do szkoły zależy w dużym stopniu od Państwa!

                    Chcemy dostarczyć kilku rad i wskazówek odnośnie tego, jak możecie Państwo wesprzeć proces adaptacji Waszej pociechy do środowiska szkolnego.

 1. Niezwykle ważne jest pozytywne nastawianie dziecka do szkoły. Warto podczas rozmów  z dzieckiem przedstawiać mu szkołę jako miejsce dające możliwość poznania nowych kolegów i koleżanek, wspólnej zabawy, ciekawych przygód oraz przede wszystkim zdobycia zupełnie nowych wiadomości i umiejętności.

2. Wspólne przygotowania do szkoły, to źródło radości dla dziecka. Wybierzcie się na zakupy, przygotujcie wyprawkę.

3. Wspierajcie samodzielność swojego dziecka w wykonywaniu czynności niezbędnych w pełnieniu roli ucznia m.in. pakowanie tornistra, przebieranie się w szatni, prace domowe. Umiejętność samodzielnego stawienia czoła szkolnym obowiązkom będzie dla Państwa dziecka źródłem dumy i pozytywnej samooceny!

4. Zaplanujcie poranek tak, aby nie przyprowadzać dziecka do szkoły w ostatniej chwili. Pożegnajcie się z dzieckiem czule i serdecznie, ale w miarę możliwości krótko. Ważne by przy pożegnaniu powiedzieć dziecku, kiedy i przez kogo zostanie odebrane. W pierwszych tygodniach, przyjdźcie Państwo wcześniej, aby mały uczeń nie czekał.

5. Należy uświadomić dziecku, że ma prawo czegoś nie wiedzieć, nie rozumieć i że w takich sytuacjach należy śmiało zgłosić się po pomoc do wychowawczyni lub innych osób pracujących w szkole.

6. Traktujcie wychowawcę, jako sprzymierzeńca w trosce o dobro Waszego dziecka – spędza z nim bowiem wiele czasu, dzięki czemu ma szansę dobrze poznać jego potrzeby, mocne i słabsze strony i tym samym stać się źródłem cennych informacji.

8. Stwórzcie dziecku w domu kącik do nauki – biurko, wygodne krzesełko, dobre oświetlenie – komfortowe warunki do pracy sprawiają, że dziecko chętniej ją wykona. Stały rytm dnia sprawi, że dziecko będzie miało zapewnione poczucie bezpieczeństwa, a odrabianie zleconych zadań, nie będzie przykrą koniecznością.

9. Szkoła to ważny, ale nie najważniejszy element życia. Zaplanujcie Państwo czas na zabawę, aktywność fizyczną, spotkania z rówieśnikami. Ilość zajęć pozalekcyjnych powinna być dostosowana do możliwości dziecka. Nauka, to duży wysiłek umysłowy i fizyczny.

                     Dziękujemy, że wybrali Państwo naszą szkołę dla swojego dziecka. Wiemy, że powierzając je  naszej nauczycielskiej opiece, liczycie, że będzie mu w szkole dobrze, że zdołamy przekazać mu możliwie dużo wiedzy  i zaszczepimy chęć do poznawania świata.  Jednak, aby efekty były zadowalające, potrzebuję Państwa wsparcia i współpracy.

                                                                                                            Z poważaniem

                                                                                                  Wychowawcy klas pierwszych

Zapraszamy Uczniów Szkoły Podstawowej z Oddziałami Przedszkolnymi w Justynowie do udziału w Treningu Biegowym w ramach 12- Dychy Justynów – Janówka . 
Organizatorami są nauczyciele wychowania fizycznego.
Sponsorem nagród jest Stowarzyszenie Rozwoju Justynowa i Janówki. 

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2020-2021:

I Zakończenie klasy I-III:

• 25 czerwca 2020 r. od godz. 09:00 odbędą się spotkania z wychowawcami
klas I – III w swoich salach

II Zakończenie klas IV-VIII:

• 25 czerwca 2021 r. od godz. 10.00 wg ustalonego porządku w tabeli poniżej na sali gimnastycznej (wyróżnienia i nagrody),
rozdanie świadectw odbędzie się w klasach:

10:00
VIIA, VIIB, VIIIA
11:00
VA, VIA, VIB
11:30
IV A, IV B

Nadszedł czas na podsumowanie Akcji Eko-Challenge.
Akcja miała na celu propagowanie działań ekologicznych i dbałości o Naszą Planetę i była związana z obchodami Dnia Ziemi. Wspólnie z Panią Justyną Urbańską-Janowską zaproponowałyśmy uczniom i ich rodzinom wzięcie udziału w wyzwaniu – znalezienie zaśmieconego miejsca, uwieńczenie go na zdjęciu, posprzątanie tego miejsca i sfotografowanie efektu końcowego. Niestety ku naszemu rozczarowaniu w akcji wzięło udział bardzo mało osób. Jednak cieszymy się ogromnie z tej fantastycznej, Ekologicznej szóstki przyjaciół przyrody, którzy postanowili zaangażować się w proponowane przez nas działania i tym samym zadbać o ten maleńki skrawek ziemi wokół siebie.

Do tej Fantastycznej 6 należą:

1. Julia Brzezińska z klasy 2 a
2. Ula Wojtczak z klasy 2 a
3. Zofia Jaskulska z klasy 5 a
4. Hanna Wojtczak z klasy 6 b
5. Mateusz Rudnicki z klasy 6 b
6. Krystian Mieszała 6 b

Oczywiście wielkie brawa należą się również rodzinom tych uczniów, bo oni także brali udział w tych ekologicznych zmaganiach.

Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i udział w akcji. Nagrody zostaną wręczone dzień przed zakończeniem Roku Szkolnego lub w Dniu Zakończenia.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym będzie większy odzew.

Pozdrawiamy i zachęcamy do jeszcze większej aktywności,
Monika Leśniewska i Justyna Urbańska-Janowska.

Podsumowanie e-wolontariatu 🙂

Chciałabym serdecznie podziękować wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w e-wolontariacie i przez cały II semestr 2020/2021 roku wykonywali zadania na rzecz CRL wspomagając m.in. akcję pomocy dla podopiecznych Fundacji Ostoja dla Zwierząt, pomocy mołdawskiej szkole w Ivancei, propagowanie wsparcia dla chorych podopiecznych.
Uczniowie z dużą powagą i zaangażowaniem podeszli do powierzonych zadań. Dostarczyli książki, które zostaną wysłane przeze mnie pocztą na kiermasz charytatywny i regularnie rozliczali się ze swoich działań.
Akcja zakończyła się przesłaniem przez organizatorów certyfikatów uczestnictwa w e-wolontariacie.

Potwierdzeni przez organizatora e-wolontariusze to:
Kasia Kramek klasa 3 b
Zosia Kramek klasa 3 b
Alicja Mysielska klasa 3 b
Nicole Astete Kapitańska klasa 4 a
Zuzia Kramek klasa 5 a
Anna Kurowska klasa 5 a
Wiktoria Grabiszewska klasa 6 a
Oliwia Skwarka klasa 6 a
Filip Jakubiec klasa 6 b
Mateusz Rudnicki klasa 6 b

Serdecznie gratuluję tym młodym ludziom zaangażowania i wytrwałości i bardzo dziękuję za odzew i współpracę.
Mam nadzieję, że Wasze działania przeniosą się ze świata wirtualnego w świat realny i nadal będziecie mocno się angażować w kolejnych latach w działalność charytatywną.

Dziękuję za Wasze wielkie serca i chęć pomocy.

Pozdrawiam Monika Leśniewska.

W konkursie z okazji 230 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja wzięło udział 22 uczniów.
Prace plastyczne oceniono w dwóch kategoriach wiekowych.
W kategorii klas I – III laureatami zostali:
Alicja Mysielska kl. 3B – I miejsce
Weronika Izrael – kl. 3B – II miejsce
Wiktoria Gołębowska kl. 3B – III miejsce.
W kategorii klas IV- VIII laureatami zostali:
Amelia Maniak – I miejsce
Hanna Rodak – II miejsce
Nicole Astete Kapitańska – III miejsce
Wyróżnieni zostali:
Amelia Auguścik, Jagoda Mikulska, Kamil Sajduda, Jan Pilarski i Wiktoria Woźniak.
Gratulujemy zwycięzcom!

Dziękuję wszystkim za udział w konkursie. Nagrody zostaną wręczone w najbliższym czasie.
U. Kopeć

Z okazji Dnia Ziemi, który jest obchodzony 22 kwietnia każdego roku, organizujemy wyzwanie dla wszystkich uczniów i ich rodzin pod nazwą EKO – CHALLENGE.

Wyzwanie polega na wybraniu w swojej okolicy lub innym miejscu na Ziemi terenu zaśmieconego, sfotografowanie go takim jakim go zastaliśmy, a następnie zrobienie zdjęć w trakcie sprzątania i jego efektów.
Każda rodzina we własnym zakresie organizuje sobie worki na śmieci i rękawiczki do sprzątania.
Uczeń, który wraz z rodziną posprząta najwięcej i udowodni to przesyłając nam zdjęcia z chellendżu wygra i otrzyma roślinę ozdobną, drzewko owocowe do wsadzenia w swoim ogrodzie.
Termin trwania wyzwania to trzy tygodnie począwszy od dnia 26 kwietnia 2021 r.

Zdjęcia zaangażowanych rodzin i efekty sprzątania opublikowane będą na stronie internetowej i Facebookowej szkoły.

Zachęcamy nie tylko ze względu na Dzień Ziemi i możliwość zdobycia nagrody, ale również dlatego, że jest to okazja do rodzinnego wyjścia z domu, zrobienia coś wspólnymi siłami dla Naszej Planety, która jest niszczona przez destrukcyjną działalność człowieka, a także pokazania postawy proekologicznej i tego, że los Ziemi nie jest nam obojętny i zależy nam na jej dobru.

RAZEM CHROŃMY ZIEMIĘ I NATURĘ, BO BEZ NASZEJ POMOCY I ZAANGAŻOWANIA GROZI NAM WYGINIĘCIE SPOWODOWANE KATASTROFĄ EKOLOGICZNĄ.
PAMIĘTAJMY- ZIEMIA TO NASZ DOM, DBAJMY O NIEGO.

Zdjęcia proszę przesyłać do 24 maja 2021 r. na wskazany adres mailowy m.lesniewska@justynow.edu.pl lub poprzez Platformę Teams do p. Moniki Leśniewskiej lub p. Justyny Urbańskiej – Janowskiej.

Liczymy na Wasze zaangażowanie i współpracę-
p. Monika Leśniewska i p.Justyna Urbańska – Janowska

Lista kandydatów przyjętych w postępowaniu rekrutacyjnym do klasy pierwszej w Szkole Podstawowej z Oddziałami Przedszkolnymi im. Jana Brzechwy w Justynowie na rok szkolny 2021/2022.

Nazwisko i imię:

1. Astete Kapitańska Sofia
2. Bednarek Robert
3. Brot Alan Łukasz
4. Drożdż Mateusz
5. Eljasiewicz Melita
6. Fedzin Maja Magdalena
7. Fiszbak Filip Michał
8. Janowski Piotr
9. Kot Adam Julian
10. Krawczyk Małgorzata Anna
11. Kuron Jan Bartosz
12. Łęcki Szymon Piotr
13. Machnicki Mateusz
14. Maciołek Sebastian Piotr
15. Matusiak Jan Stanisław
16. Molsa Katarzyna Anna
17. Niewiadomy Wojciech
18. Olczak Leon
19. Piasecki Tymon
20. Pilarska Anna Blanka
21. Reszka Milena
22. Sęk Julian Antoni
23. Siejkowski Bartosz
24. Stasiak Jan Paweł
25. Stępień Amelia Maria
26. Stępień Kacper Marek
27. Strzelczyk Błażej
28. Szczesiak Alan Adam
29. Szubska Zuzanna
30. Ścieszko Lena
31. Tokarczyk Franciszek
32. Tryluk Kajetan
33. Tużnik Amelia
34. Walczak Nela Zofia
35. Zawadzka Gardiana
36. Żentak Bianka