SĄDNY DZIEŃ W KLASIE III

W miesiącu lutym 2024 roku uczniowie klasy 3b wykonali 3 zadanie z Innowacji „Wspólnie mocniejsi- uczymy się przez integrację” pt.: „Zabawa z matematyką – tworzymy plansze gry”. Dzieci w wylosowanych komputerowo zespołach tworzyły gry matematyczne doskonalące tabliczkę mnożenia. Było dużo emocji, ciekawych pomysłów i dyskusji. Efekty pracy były zadawalające. Najbardziej cieszyła uczniów wspólna gra na stworzonych przez siebie planszówkach. Potem mogli się wymienić i sprawdzić czy instrukcje i zasady gry stworzone przez nich są zrozumiałe i jasne dla innych grup. Poprzez tego typu działania uczniowie uczyli się nie tylko współpracy, wzajemnego przydzielania ról, ale także dialogu i właściwej komunikacji.


Z okazji Dnia Kota 🐱ogłaszamy akcje FOTA KOTA. Pochwalcie się swoim kotem 🐈‍⬛. Prześlijcie w komentarzu pod postem tyle zdjęć ile macie ochotę.

CZEKAMY! 🐈


SĄDNY DZIEŃ W KLASIE III

Klasa trzecia w ramach omawiania lektury „Oto jest Kasia” postanowiła przeprowadzić rozprawę sądową na temat postępowania i zachowania tytułowej bohaterki. Uczniowie podzielili się na zwolenników i przeciwników Kasi. Tak jak w prawdziwym sądzie byli: oskarżona, sędziowie, obrońcy, oskarżyciele i powołani świadkowie. Rozprawa wzbudziła wiele emocji. Wszyscy wykazali się bardzo dużą aktywnością, obiektywizmem i dojrzałością.


Samorząd Uczniowski z okazji WALENTYNEK zorganizował POCZTĘ WALENTYNKOWĄ ORAZ CZERWONY DZIEŃ W NASZEJ SZKOLE.

12 i 13 lutego działała w naszej szkole poczta walentynkowa. W tych dniach pięknie ozdobione skrzynki wykonane przez uczennice klas czwartych i ósmych czekały na kartki. Każdy z uczniów naszej szkoły przez te dwa dni mógł wrzucić do wybranej skrzynki swoją walentynkę. Poczta cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.

W środę 14 lutego korespondencja została rozdzielona na poszczególne klasy. Następnie kartki zostały doręczone do adresatów. Funkcje walentynkowych listonoszy pełnił Zarząd Samorządu Uczniowskiego Antek, Zuzia i Ala.


UWAGA!

Zbieramy nową grupę ceramiczną.

Zajęcia będą odbywać się w PIĄTKI w godz. 11.50-12.35

Informacje i zapisy 503947373 Maja Zawadzka PRACOWNIA CERAMICZNA MAJKASSO.


Uczniowie klasy trzeciej w ramach prowadzonej innowacji „Tworzymy, piszemy, wysyłamy w rówieśnikami w Polsce kontakt mamy”, otrzymali kolejne listy od swoich rówieśników z Warszawy. Jak zawsze w czasie otrzymywania listów towarzyszyło dzieciom wielkie podekscytowanie. Uczniowie ze Szkoły Papcia Chmiela tym razem w swoich listach napisali jak spędzili ferie zimowe. Teraz czas na odpowiedź naszych uczniów, którzy już zabierają się do pisania odpowiedzi.


NIECH ŻYJE BAL 😁😉🕺💃

W dniu 13 lutego 2024 r. w naszej szkole odbył się bal karnawałowy. Był to dzień niecierpliwie oczekiwany przez wszystkich uczniów naszej szkoły. Tego dnia sala gimnastyczna zamieniła się w prawdziwą salę balową przyozdobioną w różnokolorowe balony i serpentyny. Zjawiskowy wygląd sali wprowadził uczestników w wesoły nastrój i zachęcił do wspólnej zabawy. Dzieci wystąpiły w ciekawych, kolorowych kostiumach, przebrane za bohaterów znanych bajek i nie tylko. Nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci, niektórzy byli nie do poznania. Wszyscy uczniowie bawili się znakomicie przy rytmach różnorodnej muzyki, jak przystało na prawdziwy bal. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych karnawałowych strojów oraz poczęstunków. Dzień ten dostarczył dzieciom wielu przeżyć i miłych wrażeń, zresztą – zobaczcie sami!

Imprezę poprowadził Dj Kami Piekuś- ARCYIMPREZY.

Bardzo dziękujemy Radzie Rodziców za sfinansowanie oprawy muzycznej naszego balu.KARNAWAŁ 2024
13 lutego 2024 (wtorek)
Klasy przychodzą wg planu.
8.00 – 8.45 – lekcja
9.00 – 11.30 BAL KARNAWAŁOWY

Od 5 godziny lekcyjnej (11.50) lekcje odbywają się normalnie wg planu. Obiad bez zmian.
Klasy 1-3 11.30
Klasy 4-8 12.35
Imprezę poprowadzi 🙂 DJ Kamil Piekuś (ARCYIMPREZY)


Sala na jutrzejszy bal prawie gotowa 🤩 Dziękujemy wszystkim nauczycielom i uczniom zaangażowanym w pomoc przy dekoracji 💪♥️ Widzimy się jutro na parkiecie 😉💃🕺


Szkoła bez dzwonka.

Przypominamy spis godzin o których zaczynają i kończą się lekcje.