Nie ma lepszego sposobu, by świętować Dzień LEGO niż układanie klocków! Chwyćcie swoje zestawy, które macie w domu i zbudujcie, co podpowiada Wam wyobraźnia. A może kreatywnie przerobicie modele, które już są złożone? Możecie to zrobić według instrukcji w opakowaniu lub puścić wodze fantazji.

Pochwalcie się tym co zbudowaliście i prześlijcie zdjęcia w komentarzu pod postem.

ZAPRASZAMY DO ZABAWYUczniowie klasy 3 b Szkoły Podstawowej z Oddziałami Przedszkolnymi w Justynowie , wykonali kolejne zadanie z projektu : „Kreatywna zabawa z językiem”. Dzieci w grupach pisały skojarzenia związane z zimą. Potem odbyły się grupowe potyczki na rymy, jedna z grup mówiła wyraz ze swojej listy, a kolejna grupa musiała jej odpowiedzieć rymem. Było parę rundek , każda grupa za prawidłową odpowiedź dostawała punkt. Po rozgrzewce z rymami każda z grup tworzyła wspólnymi siłami zimowy wiersz z 10 wybranymi z listy wyrazami lub 10 zagadek o tematyce zimowej. Do wierszy tworzyli obrazki, które potem wkomponowały się w całość gazetki zawieszonej w szkole. W międzyczasie stworzyli fantastyczne śnieżynki z patyczków do uszu i zimowe krajobrazy suchymi pastelami 🙂
Emocji było dużo, uczniowie zaangażowani, może nie wszyscy zostaną poetami, ale główka pracowała, kreatywność się wzmacniała, a współpraca między osobami w grupie jest coraz lepsza. A oto efekty 😊


Tak świętowaliśmy Dzień Bałwana w klasach młodszych ❄️🌨️⛄☃️.

Z lepienia bałwana najbardziej cieszą się dzieci, dlatego uczniowie klas 1-3 ulepili piękne bałwany ze śniegu i wykonali ciekawe prace plastyczne.


ZIMOWISKA W GMINIE ANDRESPOL ❄️

Szkoła Podstawowa w Justynowie i Bedoniu dysponuje jeszcze wolnymi miejscami. Chętnych zapraszamy do kontaktu z sekretariatami szkół:
➡️Szkoła w Bedoniu ☎️42 213 21 10
➡️Szkoła w Justynowie ☎️ 42 213 42 93


Bałwan jest bez wątpienia jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli zimy, znany każdemu od najmłodszych lat. I nawet on ma swoje święto – 18 stycznia przypada bowiem ŚWIATOWY DZIEŃ BAŁWANA. Z lepienia bałwana najbardziej cieszą się dzieci, dlatego zachęcamy Was dzisiaj do ulepienia pięknych bałwanów ze śniegu lub wykonania ciekawych prac plastycznych z bałwankiem w roli głównej. ❄️☃️
Pochwalcie się efektami swojej pracy ⛄️ przesyłając zdjęcia bałwanków w komentarzu pod postem.
❄️❄️❄️Uczniowie klas pierwszych dołączają do czytelników biblioteki SP w Justynowie. W czwartek 11.01.2024r. nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika. Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w tej imprezie i każde z nich wyszło z niej z własną książeczką.


Zebranie Samorządu Uczniowskiego odbędzie się 18.01. (czwartek) o godzinie 13:45 w szkolnej bibliotece..