DLA UCZNIÓW uczących się zdalnie:

Środa 4.11.2020 – Dzień Mody Patriotycznej.
W tym dniu uczniowie klas 4-8 na lekcje online ubierają się w barwy narodowe, stroje ludowe lub przebierają za wybranych przez siebie sławnych Polaków, którzy zasłużyli się dla naszego kraju. Można przebrać się za znanych królów, polityków, żołnierzy, naukowców, podróżników, pisarzy, poetów, malarzy lub sportowców.
Robimy sobie zdjęcie w stroju narodowym i wysyłamy do wychowawcy. Za co otrzymamy dodatkowe punkty z  zachowania.
Zachęcamy do zabawy!
Opiekunowie SU

Z okazji zbliżającego się dnia 11 listopada – NARODOWEGO ŚWIĘTA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI – Samorząd uczniowski we współpracy z nauczycielem historii oraz muzyki i plastyki ogłaszają Tydzień dla Niepodległej, który będzie trwał od 3 do 10 listopada 2020 r.

W tym czasie będziemy realizować następujące ZADANIA.

• Wtorek 3.11.2020 – PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA – Symbole narodowe.
  • Środa 4.11.2020 – Dzień Mody Patriotycznej
  • Czwartek 5.11.2020 – BIAŁO-CZERWONE JEST MOJE SERCE – Śpiewanie pieśni patriotycznych
  • Piątek 6.11.2020 – JESTEŚMY POLKĄ I POLAKIEM – wykonanie kotylionów
  • Poniedziałek 9.11.2020 – KOCHAM CIE POLSKO – turniej wiedzy patriotycznej.
  • Wtorek 10.11.2020 – Hymn dla Niepodległej.

LATAWIEC CZYTELNICZY
Wyzwanie czytelnicze skierowane do uczniów klas drugich i trzecich. Celem głównym akcji jest promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych uczniów szkoły podstawowej. Cele szczegółowe to: poprawienie techniki, płynności czytania uczniów; zapoznanie uczniów z bogactwem literatury dla dzieci; wyrabianie wśród dzieci potrzeby i nawyku obcowania z książką; rozwijanie u dzieci sprawności językowych, twórczego myślenia i wyobraźni; zachęcenie do korzystania ze zbiorów bibliotecznych Czas trwania – listopad 3 listopada uczeń otrzyma dzienniczek czytelniczy oraz latawiec z pustym ogonkiem (sznurkiem) za każde przeczytane 30 minut (poświadczone podpisem rodzica w dzienniczku czytelniczym) dziecko otrzyma kokardkę, którą przymocuje do sznurka. Na koniec miesiąca zliczymy ilość zdobytych kokardek. Uczeń z najwyższym wynikiem otrzyma tytuł KLASOWEGO POŻERACZA KSIĄŻEK oraz nagrodę niespodziankę. Zachęcamy do zabawy.

Kampania społeczna- Wyprawka Dla Pierwszaka
28 października w ramach projektu „Mała książka – wielki człowiek”, otrzymaliśmy z Instytutu Książki Wyprawki Czytelnicze dla tegorocznych pierwszoklasistów. W skład których wchodzą: książka „Pierwsze abecadło”, broszura informacyjna dla rodziców i opiekunów „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” oraz kreatywny alfabet Za sprawą specjalnie przygotowanej wyprawki chcemy zaprosić pierwszoklasistów do odbycia niezwykłej przygody, jaką jest umiejętność rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania, a w końcu przyjemność czerpana z lektury – tej czytanej przy wsparciu najbliższych, jak i tej odkrywanej samodzielnie. Celem akcji jest popularyzacja czytelnictwa wśród najmłodszych. Wyprawki zostały przekazane przez bibliotekarzy uczniom 30 października. Projekt „Mała książka – wielki człowiek” realizowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rzecznika Praw Dziecka. Projekt połączony jest z ogólnopolską kampanią społeczną „Mała książka – wielki człowiek

29 września obchodziliśmy w naszej szkole Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Celem akcji jest promowanie głośnego czytania dzieciom, nabywanie przyjemności z czytania i słuchania, a także poczucia przynależności do społeczności czytelniczej. Czytanie rozwija wyobraźnię, język i pamięć. Uczy myślenia, poprawia koncentrację, poszerza wiedzę, ułatwia naukę, pomaga odnieść sukces w szkole, jest wspaniałym sposobem na spędzenie wolnego czasu. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży W ramach akcji każda lekcja w tym dniu rozpoczynała się od głośnego czytania fragmentu wybranej książki. W klasach młodszych dzieci poznały np. przygody kota Cukierka z lektury „Cukierku ty łobuzie, czy psa Elfa głównego bohatera książki „Sposób na Elfa” Czytajmy dziecku 20 minut dziennie, codziennie!

POMAGAMY ZWIERZĘTOM ZE SCHRONISKA
25 października przypada Dzień Kundelka, a miesiąc październik jest miesiącem dobroci dla zwierząt, z tej okazji chcielibyśmy ogłosić w naszej szkole zbiórkę na rzecz schroniska dla zwierząt w Łodzi przy ul. Marmurowej.

Zbieramy dobrej jakości:

• karmę mokrą i suchą dobrej jakości dla psów i kotów
  • karmę mokrą dla psich seniorów
  • karmę mokrą dla szczeniaków
  • karmę specjalistyczna dla psów i kotów z chorobami nerek, wątroby, przewodu pokarmowego
  • przysmaki dla psów i kotów
  • koce i ręczniki

Uprzejmie informujemy, że NIE przyjmujemy: kołder, poduszek, materacy, gąbek, dywanów, wykładzin, śpiworów, odzieży itp.
Akcja trwa od 19 do 30 października 2020 roku. Dary można przynosić do wyznaczonego miejsca w klasie.
Los zwierząt nie jest nam obojętny.

Podsumowanie AKCJI – WIELKA ZBIÓRKA KSIĄŻEK
W poniedziałek 12 października zakończyliśmy w naszej szkole zbiórkę książek, które następnie trafią do szpitali, placówek opiekuńczo-wychowawczych, rodzin zastępczych, domów pomocy itp.
Miło nam poinformować, że zebraliśmy:
393 KSIĄŻKI.
Dziękujemy uczniom, rodzicom oraz nauczycielom za zaangażowanie się w akcję. Kochani po raz kolejny pokazaliście, że macie WIELKIE SERCA.

W dniu 12.10 2020r. odbyły się w Naszej Szkole wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego.
Miło nam poinformować, że w wyniku demokratycznych wyborów, głosami społeczności szkolnej funkcję:
przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2020/2021 będzie pełnił Mikołaj Grabowski.
zastępcą został Krzysztof Szczukocki

W imieniu całego Samorządu Uczniowskiego serdecznie GRATULUJEMY.