POMÓŻMY POMAGAĆ!

Samorząd Uczniowski ogłasza akcje charytatywną na rzecz Fundacji Przytul Kota. Zadaniem jest wykonanie obrazu kota, który jest podopiecznym fundacji. W celu zapoznania z podopiecznymi zapraszamy na stronę internetową fundacji:  https://przytulkota.pl/koty-do-adopcji/ .
Prace zostaną wystawione do sprzedaży podczas Międzynarodowej Wystawy Kotów w EC1w Łodzi, a uzbierane za nie pieniądze zasilą konto fundacji w celu pomocy tym zwierzętom. Pomysłodawczynią akcji jest uczennica klasy 6a Nicole Astete Kapitańska. Obraz powinien być wykonany na kartce z bloku technicznego A4, dowolną techniką malarską. Termin składania prac: 9 grudnia 2022 r. Prace proszę przynosić do p. Karoliny Pilarskiej sala nr 6.
Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w akcji.


25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Z tej okazji w piątek uczniowie mogą przynieść do szkoły swojego ulubionego pluszowego przyjaciela, który niewątpliwie umilił im czas spędzony w szkole oraz uchroni od odpytywania. Przedstawiciele samorządu uczniowskiego wykonają pamiątkowe zdjęcia w klasach.


Nasza szkoła weźmie udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu” o symbolicznej godz. 11.11 odśpiewamy wspólnie hymn narodowy. Prosimy o strój galowy.
– Samorząd uczniowski


Dzień Patrona w naszej szkole odbędzie się 20 października 2022 r. (czwartek) o godz. 10.50.
Spotykamy się wszyscy na sali gimnastycznej. Klasy schodzą z wychowawcami lub nauczycielami prowadzącymi lekcje. Uczniowie zajmują wyznaczone miejsca na sali.
Zapraszają organizatorzy.


Uczniowie klas III wezmą udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym pn. „Być jak Ignacy – Zostań ambasadorem nauki”.

Uczniowie z pomocą Ignacego, jego współpracowników i ciekawych gości zostaną promotorami nauki wśród swoich rówieśników! Zdobędą wiedzę z interesujących dziedzin nauki, a także poznają wybitnych, polskich naukowców – nie tylko tych historycznych, ale także współczesnych. Na uczestników czeka niesamowita przygoda, pełna eksperymentów, doświadczeń i angażujących zadań!


16 października – Światowy Dzień Walki z Głodem 

Dzięki zbiorowym działaniom w 150 krajach Światowy Dzień Walki z Głodem jest jednym z najpowszechniej obchodzonych dni w kalendarzu Organizacji Narodów Zjednoczonych. 
#WorldFoodDay 2022 obchodzony jest w roku, w którym mamy do czynienia z wieloma globalnymi wyzwaniami, w tym z trwającą pandemią, konfliktami, zmianami klimatycznymi, rosnącymi cenami i napięciami międzynarodowymi. Wszystko to wpływa na globalne bezpieczeństwo żywnościowe. Nadszedł czas na wspólną pracę i stworzenie lepszej przyszłości dla wszystkich. 
Przyłączając się do apelu ONZ Samorząd Uczniowski prosi, aby każda klasa podczas najbliższej godziny wychowawczej (18 października) wypracowała i spisała swoje pomysły na to, w jaki sposób można przeciwdziałać problemowi głodu na świecie. Chętne klasy mogą tego dnia przygotować na godzinę wychowawczą zdrowe kanapki i zjeść wspólnie drugie śniadanie. W ten sposób uczniowie chcą zwrócić uwagę na problem głodu na świecie. Dodatkowo na tablicy Samorządu Uczniowskiego znajdują się informacje dotyczące Światowego Dnia Walki z Głodem.

Dziękujemy za przyłączenie się do akcji
Samorząd Uczniowski


XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Już w najbliższy piątek (7 października) obchodzić będziemy XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Z tej okazji tego dnia zorganizujemy w każdej klasie (III-VIII) konkurs na Mistrza Tabliczki Mnożenia.

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day) to bezpłatna akcja edukacyjna. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Przy okazji wyłonimy eksperta tabliczki mnożenia każdej klasy. 

Zapraszam:
Karina Kardas


Samorząd Uczniowski zorganizował akcję „Dzień Chłopaka – Dzień w krawacie”. Wszyscy chłopcy, którzy założyli w tym dniu krawat lub muszkę nie byli pytani przez nauczycieli, a dodatkowo wyglądali odświętnie i zaakcentowali, że tego dnia to oni byli w centrum uwagi.


29.09. obchodziliśmy w naszej szkole Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ustanowione w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki i związane jest z dniem urodzin wybitnej polskiej pisarki Janiny Porazińskiej. Od dawna wiadomym jest, że głośne czytanie dla dzieci ma wiele zalet: rozwija wyobraźnię, poszerza słownictwo, ćwiczy pamięć, poprawia koncentrację. 
W tym dniu w bibliotece szkolnej zaproszona p. Julita Kramek czytała głośno dla klas 2a, 2b i 3a  utwory napisane przez Janinę Porazińską: Szewczyk Dratewka i Zuchwały strzyżyk.
Klasom pierwszym, które również przybyły do biblioteki, bajkę o Czerwonym Kapturku czytały uczennice z klasy 7a. 
Uczniowie pozostałych klas czytali głośno na wyznaczonej lekcji.Takie święto można by obchodzić każdego dnia.


26 września 2022 r. klasa 2 b obchodziła Dzień Ziemniaka. Jest to jedno z najbardziej popularnych warzyw w Polsce. Tworzonych jest przy jego użyciu wiele potraw. Uczniowie w trakcie zajęć uczyli się budowy ziemniaka, spożywali tortillę ziemniaczaną przyrządzoną przez rodziców jednej z uczennic, zajadali się frytkami sporządzonymi w szkole z frytkownicy beztłuszczowej. Nie zabrakło akcentu ziemniaczanego na lekcji wychowania fizycznego, były ćwiczenia z wykorzystaniem ziemniaków. Uczniowie udzielali się artystycznie tworząc tło ze stempelków ziemniaczanych do książki kulinarnej. Zwieńczeniem zajęć było stworzenie przepisów na dania z ziemniaków, które zostały umieszczone w klasowej książce kucharskiej. Dzieci bawiły się świetnie. Dowodem na to były słowa uczniów: „To jest najlepszy dzień w szkole”.